n w    w w w w

Email
Wspólny wyjazd na koncert

k8,,Na sali wielkiej i błyszczącej
Tak jak nocne Buenos Aires,
które nie chce spać
Orkiestra stroi instrumenty
Daje znak i zaraz zacznie
Nowe tango grać..."

tak zaczyna się utwór Budki Suflera, oddający jednocześnie klimat miejsca, w którym gościły panie z Gminy Budziszewice, bowiem 8 marca  przyjmując zaproszenie Wójta Gminy Mariana Holaka , pojechały z nim na koncert legendarnego zespołu rockowego, który się odbył w obiekcie sportowym Atlas Arena w Łodzi. Zespół, działający do dziś w wielokrotnie zmienianym składzie, zaprezentował utwory ze swojej najnowszej płyty a także przypomniał historyczne już piosenki. Niezwykle poruszającym utworem był ,, Czas ołowiu" poświęcony artystom, którzy już odeszli m.in. Annie Jantar.

,, Jolka Jolka
Pamiętasz lato ze snu..."


Słowa te nie tylko rozpoczynają znany utwór, ale to właśnie one rozbudziły serca starszego pokolenia. Przywołały bowiem niejedno wspomnienie, pozwoliły sięgnąć pamięcią do minionych lat. Któż nie zna słów takich utworów, jak: ,, Za ostatni grosz", ,,Bal Wszystkich Świętych", ,,Nie wierz nigdy kobiecie", ,,Piąty bieg", ,, Takie tango". Wspólnie z Budką Suflera gościnnie zaśpiewali byli wokaliści zespołu Romuald Czystaw i Felicjan Andrzejczak.

,, ...Nie czując dni, godzin, lat
Nie licząc zysków, ani strat..."

Ale nie można żyć samymi wspomnieniami, z refleksyjnego nastroju wyprowadziły publiczność nowsze piosenki, które poruszyły nie tylko serca, ale też i nogi. Panie ożywione energetyzującymi dźwiękami muzyki, bawiły się do późnych godzin wieczornych. Przyciemnione oświetlenie, kolorowe światła, nastrojowa muzyka wprowadziły panie w przyjemny nastrój , który mógłby trwać jak najdłużej.


,, Sza, cicho sza, czas na ciszę..."

Niestety, wszystko, co dobre szybko się kończy. Pogodny nastrój jednak nadal dopisywał paniom, które w drodze powrotnej uprzyjemniały sobie podróż śpiewem. Niecodzienny wyjazd zapewnił paniom przyjemne spędzenie czasu i zagwarantował niezapomniane wrażenia, bo przecież nie można być obojętnym na ponadczasowe piosenki legendarnego już zespołu.

k5k4

k6k3

k1