n w    w w w w

Gmina Budziszewice - Gminny Serwis Informacyjny - Ochotnicza Straż Pożarna

 

WSTĄP W NASZE SZEREGI, PRZEŻYJ PRZYGODĘ ŻYCIA

grupowe

FB IMG 1666081880993

PRZEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W BUDZISZEWICACH,
KLIKNIJ W PONIŻSZY LINK:

PRZEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W BUDZISZEWICACH
 

Zaproszenie OSP

 

Ochotnicza Straż Pożarna to nie tylko akcje ratownicze

OSP to nie tylko wyjazdy do akcji ratowniczych. 28 sierpnia 2022 roku strażacy - ratownicy zapewniali ochronę przeciwpożarową i bezpieczeństwo uczestników korowodu dożynkowego. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wskazywała kierowcom miejsca parkingowe.

FB IMG 1666081837345

Więcej…
 

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Dorastanie przy OSP to szkoła życia, której nie zapewni szkoła i dom.
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza to bardzo ważne ogniwo OSP.

FB IMG 1666081880993

Więcej…
 

1 listopada - pamiętamy

IMG 20220503 121457382

 

Zbiórka pieniędzy dla chorej dziewczynki

FB IMG 1659354955524

Piękna jesienna pogoda, piękna akcja zbierania pieniędzy dla chorej Zosi. I słowa chłopca jadącego samochodem bojowym: ,,Aż chce się być strażakiem"- piękne.

Chcąc pomóc w zbiórce pieniędzy dla chorej Zosi z Tomaszowa Mazowieckiego, OSP Budziszewice wystawiła na licytację udział w symulowanej akcji ratowniczej /przejazd nowym samochodem bojowym, udział w pokazowym rozwinięciu linii gaśniczej, pamiątkowe zdjęcia/.

Licytacja zakończyła się wyłonieniem 3 zwycięzców. I to właśnie dzięki Nim nowe auto wyjechało do swojej pierwszej akcji - akcji ratowania życia. MP

Więcej…
 
Drukuj Email

 Strażacy w walce z COVID-19

Na druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach zawsze można liczyć.
Tym razem pomagali w dostarczaniu maseczek mieszkańcom gminy.

m

Więcej…
 
Drukuj Email

 Warto pomagać

pomagamy 1O tym, że strażacy mają wielkie serca wiedzą wszyscy. Swoją służbę traktują jak pasję. Zawsze są tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy.

Tak było i tym razem. OSP Budziszewice, nominowana przez OSP Janków, przyjęła wyzwanie i tym samym przystąpiła do ogólnokrajowej akcji zbierania pieniędzy dla poważnie chorego, kilkunastomiesięcznego chłopczyka. Zasady akcji były proste. Członkowie jednostki nominowanej wykonać musieli 10 pompek, nagrać filmik, nominować 3 kolejne jednostki i wpłacić ,,5 zł” na konto fundacji.
Zadanie wykonano 8 czerwca 2020 roku. Brawo strażacy. MP

Więcej…
 
Drukuj Email

 

Walne zebranie sprawozdawcze członków OSP Budziszewice

5W dniu 22 lutego 2020 r. odbyło się walne zebranie sprawozdawcze za 2019 rok członków Ochotniczej Straży Pożarnej  w Budziszewicach.
Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Marian Holak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim Krzysztof Iskierka, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Tadeusz Cisowski, były Przewodniczący Rady Gminy Budziszewice Piotr Jagiełło oraz członkowie honorowi Zbigniew Białas, Jerzy Surgot i Jan Górski.

Więcej…
 
Drukuj Email

 

Opłatek strażacki w Budziszewicach

1W sobotni wieczór - 14 grudnia 2019 roku - w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach odbyła się wigilia strażacka. Bożonarodzeniowego błogosławieństwa udzielił strażakom wikariusz parafii św. Barbary w Głownie /były wikariusz parafii w Budziszewicach/ Mariusz Lewandowski.
Druhowie składali sobie życzenia, łamali się opłatkiem i wspominali mijający rok.

Jak wiadomo dużo działo się w minionym okresie, gdyż jednostka obchodziła setny jubileusz powstania.

Prezes jednostki Roman Zieliński podziękował wszystkim obecnym za duże zaangażowanie w przygotowanie obchodów. Więcej o uroczystości pialiśmy TUTAJ. MP

Więcej…
 

100 lat

Czytaj więcej o historii jednostki

 
Drukuj Email

 Kolejne doposażenie OSP w Budziszewicach

116 października 2019 r. Wójt Gminy Budziszewice Marian Holak przekazał Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach sprzęt ratowniczy i uzbrojenie osobiste strażaków o wartości ponad 15 tys. zł. Zakupu dokonano w ramach pomocy finansowej uzyskanej przez gminę z Województwa Łódzkiego, na realizację zadania ,,Pomoc finansowa dla jednostek samorządu terytorialnego z przeznaczeniem na dofinansowanie zadań w zakresie zakupu sprzętu służącego ochronie życia, zdrowia, mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym miejscowym zagrożeniem dla jednostek OSP”.

Więcej…
 
Drukuj Email

100 lat pięknej tradycji

69896071 2405530919684450 3728335756742098944 nJest 31 sierpnia 2019 rok, godz. 14.40. Na plac przed strażnicą Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach przybywają zaproszone pododdziały ochotniczych straży pożarnych. Rozpoczyna się wyjątkowa uroczystość. Dowódca dh Roman Zieliński – Prezes OSP w Budziszewicach - składa raport o gotowości pododdziałów do obchodów 100–lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach. Dh Tadeusz Cisowski Wiceprezes ZOW ZOSPRP w Łodzi - Prezes ZOP ZOSPRP w Tomaszowie Mazowieckim wita się z poddziałami. Po komendach wydanych przez aspiranta Jacka Rogulskiego z KP PSP w Tomaszowie Mazowieckim, jednocześnie druha ochotnika tutejszej jednostki, następuje podniesienie flagi państwowej.

Więcej…
 
Drukuj Email

Ćwiczenia z ratownictwa drogowego

719 lipca 2019 r. na placu położonym za strażnicą Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach odbyły się kolejne ćwiczenia z ratownictwa drogowego, na które składa się ratownictwo techniczne oraz ratownictwo medyczne.
Celem ratownictwa drogowego, w ramach systemu ratowniczo – gaśniczego, jest jak najszybsze dotarcie do osób uwięzionych w pojeździe, uwolnienie ich i udzielenie pomocy medycznej do czasu przybycia zawodowych jednostek opieki medycznej.
Ćwiczeniom przyglądali się oraz służyli swoją wiedzą i doświadczeniem przedstawiciele  Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim,  Komendant Powiatowy Krzysztof Iskierka oraz powiatowy koordynator ratownictwa medycznego Remigiusz Ambrozik.
To właśnie strażacy ochotnicy najszybciej docierają na miejsce zdarzenia. Pierwsi podejmują działania i tym samym zwiększają szansę przeżycia osobom poszkodowanym.             
Udział w ćwiczeniach sprawia, że stają się jeszcze bardziej skuteczni. MP

Więcej…
 
Drukuj Email

Trening czyni mistrza

317 czerwca 2019 r. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach odbyły się ćwiczenia praktyczne z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym  w wypadkach komunikacji drogowej. Dodatkowo ratownicy utrwalali sobie zasady obsługi nowego sprzętu ratowniczego przeznaczonego do ratownictwa technicznego i drogowego.
Nowy naczelnik jednostki dh Zbigniew Krauze stawia na dobrze wyszkolonych ratowników i odnosi pierwsze sukcesy. Młodzi ludzie coraz chętniej poświęcają swój prywatny czas i z dużym zaangażowaniem uczestniczą w ćwiczeniach, a to przyczynia się do poprawy skuteczności i sprawności działań ochotników.
Z ostatniej informacji o wynikach z inspekcji gotowości operacyjnej JOT kat. III OSP Budziszewice, przeprowadzonej 26 kwietnia 2019 r. przez KP PSP w Tomaszowie Mazowieckim, wynika, że jednostka jest dobrze przygotowana do działań ratowniczo – gaśniczych.

Spróbuj swoich sił - wstąp w nasze szeregi i przeżyj przygodę życia. MP

Więcej…
 
Drukuj Email

 Wizyta strażaków w punkcie przedszkolnym i szkole

20190617 11535514 czerwca 2019 roku strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej  OSP Budziszewice, w ramach prewencji społecznej, odwiedzili  Punkt Przedszkolny w Rękawcu oraz Szkołę Podstawową w Budziszewicach. Podczas wizyty dzieci poznały specyfikę pracy strażaka, przypomniały sobie numery alarmowe oraz poznały sytuacje, w których należy wzywać straż pożarną.
Jak zwykle bardzo duże zainteresowanie wzbudził wielki, czerwony wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść. Najbardziej jednak maluchom podobał się pokaz wodny. Część chłopców postanowiło w przyszłości zostać strażakami.
Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały upominki w postaci gadżetów odblaskowych i słodyczy. MP

Więcej…
 

 

Walne zebranie sprawozdawcze członków OSP Budziszewice       

osp316 marca 2019 r. odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków OSP. Swoją obecnością zaszczycili nas Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim Krzysztof Iskierka, Wójt Gminy Budziszewice Marian Holak, Przewodniczący Rady Gminy Janusz Trzonek, były Przewodniczący Rady Gminy Piotr Jagiełło, przedstawiciel Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i Jan Górski. Otwarcia zebrania dokonał Prezes jednostki dh Roman Zieliński. Na przewodniczącego zebrania wybrano dh Romana Zielińskiego, na protokolanta dh Piotra Deperasińskiego.

Więcej…
 

Osoby uwięzione w zaspach śniegu w Budziszewicach…

DSC 0107…brak możliwości przejazdu, przerwy w dopływie energii elektrycznej i wody do gospodarstw domowych i rolnych. Taką sytuację przewidywał scenariusz ćwiczeń zgrywających, które odbyły się 11 grudnia na ulicy Osiedlowej. Współorganizatorami ćwiczeń był Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim st. bryg. Krzysztof Iskierka oraz Wójt Gminy Budziszewice Marian Holak. W ćwiczeniach udział wzięły zastępy Państwowej Straży Pożarnej z JRG Tomaszów Mazowiecki, Ochotnicze Straże Pożarne z Budziszewic, Rękawca, Ujazdu i Żelechlinka, członkowie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz policja.

Więcej…
 

 

Agregat prądotwórczy dla OSP Budziszewice

agregat12 grudnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się uroczystość przekazania jednostkom OSP sprzętu do działań ratowniczo – gaśniczych. W uroczystości udział wzięli między innymi przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Budziszewic, którzy - na podstawie umowy użyczenia - odebrali stacjonarny agregat prądotwórczy o mocy 18 kW.
Sprzęt zakupiono w ramach zadania pod nazwą ,,Zakup sprzętu do działań ratowniczo - gaśniczych" sfinansowanego z rezerwy celowej Wojewody Łódzkiego.

Otrzymany agregat posłuży do zabezpieczenia strażnicy podczas awarii sieci elektrycznej. MP

Zdjęcie źródło :https://radiofama.com.pl/aktualnosci/uroczyste-przekazanie-sprzetu-jednostkom-osp

 

 Kolejne wsparcie dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach

IMAG0463Szybkość, profesjonalizm i skuteczność – to obecne oczekiwania wobec Ochotniczych Straży Pożarnych, które w dzisiejszych czasach pełnią służbę uniwersalną. Dawniej strażaków kojarzono głównie z gaszeniem pożarów, współcześnie blisko 70 % interwencji dotyczy innych zdarzeń. Jednostki OSP wpisane do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego są istotnym wsparciem działań ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej. Jak pokazuje doświadczenie, to właśnie one najszybciej docierają na miejsce zdarzenia. Mając w swych szeregach wyszkolonych ratowników są w stanie szybko pomóc poszkodowanym, ratując im zdrowie lub życie. Aby jednak ochotnicy mogli skutecznie nieść pomoc i bezpiecznie wykonywać podejmowane działania, muszą dysponować specjalistyczną odzieżą i sprzętem.

Więcej…
 

Nowoczesny sprzęt ratowniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach

s 1W dniu 20 sierpnia 2018 roku w Urzędzie Gminy w Budziszewicach Wójt Gminy Marian Holak, Skarbnik Gminy Elżbieta Andryszczak i Przewodniczący Rady Gminy Piotr Jagiełło przekazali Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości 31.389,02 zł.

Sprzęt niezbędny do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu zdarzenia zakupiono ze środków finansowych w 99%  pokrytych z dotacji pochodzącej z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, 1% kwoty pokryła gmina.

Więcej…
 
Email

4 maja – Międzynarodowy Dzień Strażaka

100Są wśród nas, ojcowie, bracia, mężowie, synowie, koledzy… Ludzie z prawdziwą pasją. Bohaterowie, dla których najważniejsze jest czyjeś życie. Spotykamy się z nimi na co dzień… Patrzymy na nich z podziwem, darzymy zaufaniem…
Rycerze Floriana, bo o nich mowa, 4 maja obchodzili swoje święto.

W tym dniu strażacy z OSP Budziszewice i OSP Rękawiec wzięli udział w mszy świętej, po której udali się na cmentarz, gdzie na grobach strażaków złożyli kwiaty i zapalili znicze. W ten sposób druhowie oddali hołd zmarłym kolegom.MP

 

Więcej…
 

Podsumowanie minionego roku w Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach

057W dniu 24 lutego 2018 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach odbyło się zebranie sprawozdawcze. Otwarcia zebrania oraz powitania dokonał Prezes jednostki druh Roman Zieliński. Swoją obecnością zaszczycili Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Dariusz Klimczak, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Kazimierz Bala, reprezentant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim - mł. bryg. Tomasz Stanisławski, Wójt Gminy Marian Holak, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Jagiełło i Jan Górski.

Więcej…
 
Email

Spotkanie wigilijne

tWzajemna życzliwość, składanie życzeń, wigilijny posiłek, podsumowanie tego, co już minęło i przewidywanie tego, co przyniesie przyszłość. Pod takim scenariuszem przebiegało - w dniu 16 grudnia 2017 roku - tegoroczne spotkanie wigilijne, które stało się już tradycją w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach.

Oprócz członków jednostki, swoją obecnością zaszczycili nas Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim Krzysztof Iskierka, Wójt Gminy Budziszewice Marian Holak i Przewodniczący Rady Gminy Piotr Jagiełło. Zaproszeni goście podziękowali za zaszczytną, często niebezpieczną służbę dla społeczeństwa i dobrą współpracę. Wyrazili uznanie dla działalności i dokonań jednostki.

Dla ochotników bycie strażakiem to nie tylko obowiązek. To zaszczyt i duma z pełnienia tak potrzebnej służby. MP

Więcej…
 

Już po zebraniach sprawozdawczo-wyborczych

IMG 9391

12 marca 2016 r. w OSP w Budziszewicach odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Powołany został nowy Zarząd OSP, którego prezesem został dh Roman Zieliński, wiceprezesem dh Zbigniew Kotynia. Funkcję skarbnika przez następne 4 lata będzie pełnił dotychczasowy skarbnik dh Grzegorz Kruś, zaś posadę sekretarza powierzono dh Anecie Kubryn. Prezes ZOP ZOSP RP Tadeusz Cisowski oraz Pan Wójt Gminy Marian Holak podziękowano prezesowi OSP dh Władysławowi Bąkowi za długoletnią działalności na rzecz OSP w Budziszewicach.

 W OSP w Rękawcu w dniu 13 lutego 2016 r. na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym druhowie wybrali skład Zarządu OSP. Prezesem Zarządu został dh Jan Chruściel, skarbnikiem dh Andrzej Woźniak, sekretarzem dh Grzegorz Niżnikowski.

Więcej…
 

Wigilia w Ochotniczej Straży Pożarnej w  Budziszewicach

bez tytułu 6

21 grudnia 2014 r. w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach odbyła się wigilia strażacka.

Więcej…
 

Już po walnym zebraniu sprawozdawczym

straż 1W dniu 15 marca 2014 roku w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach odbyło się walne zebranie sprawozdawcze. Na zebranie przybyli również zaproszeni goście: Wójt Marian Holak, Starosta Piotr Kagankiewicz, Komendant KP PSP w Tomaszowie Mazowieckim Roman Pająk, Prezes ZOP ZOSP RP Tadeusz Cisowski, Przewodniczący Rady Gminy Budziszewice Piotr Jagiełło, Dyrektor PBS o/Budziszewice Monika Laskowska. Otwarcia zebrania dokonał prezes jednostki dh Władysław Bąk. Po wyborze przewodniczącego zebrania  - dh Romana Zielińskiego – i przyjęciu porządku zebrania, odbyło się ślubowanie sześciu nowych członków OSP. Młodzi mieszkańcy gminy chętnie wstępują w szeregi strażackie i z poświęceniem służą nie tylko miejscowemu społeczeństwu.

Więcej…
 

Spotkanie wigilijne

DSCF6048

21 grudnia 2013 r. w remizie OSP w Budziszewicach odbyło się spotkanie wigilijne.Takie spotkania są tradycją pielęgnowaną przez członków jednostki, bowiem są okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Więcej…
 

Zawody sportowo – pożarnicze

17 maja 2013 r. na boisku gminnym w Józefowie Starym odbyły się zawody sportowo-pożarnicze ochotniczych straży pożarnych. Zawody rozegrano w ,,Grupie A” czyli między męskimi drużynami pożarniczymi. W zawodach udział wzięli członkowie OSP z Budziszewic i OSP z Żelechlinka.

zawody 1

Naczelnik OSP z Budziszewic Roman Zieliński z drużyną reprezentującą jednostkę /od lewej/: Zbigniew Krauze, Dominik Wójciak, Daniel Królik, Kamil Kaczmarek, Piotr Wróbel, Konrad Perka, Arkadiusz Świderek i Marcin Kotynia.

Więcej…
 

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek

Dzień Strażaka 2Na co dzień poświęcają się, uczestnicząc w akcjach ratujących życie oraz mienie. Bezinteresowni i wrażliwi na ludzką krzywdę – strażacy, bo o nich mowa,  4 maja obchodzą swoje święto.

Z tej okazji członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach w dniu 5 maja 2013 r. spotkali się w strażnicy. Udali się też  na miejscowy cmentarz, gdzie na grobach byłych strażaków złożyli czerwone róże i  zapalili znicze. W taki właśnie sposób każdego roku strażacy okazują  pamięć swoim koleżankom i kolegom.

Więcej…
 
Email

Walne zebranie sprawozdawcze

certyfikaty2 marca 2013 r. w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach odbyło się walne zebranie sprawozdawcze. Otwarcia zebrania dokonał prezes Władysław Bąk, który przywitał zaproszonych gości. Obok strażaków ochotników w zebraniu uczestniczyli poseł na Sejm Dariusz Seliga, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Anna Grabek,  Starosta Powiatu Tomaszowskiego Piotr Kagankiewicz, Prezes ZOP ZOSP RP w Tomaszowie Mazowieckim Tadeusz Cisowski, Wójt Gminy Budziszewice Marian Holak, Przewodniczący Rady Gminy Budziszewice Piotr Jagiełło, Dyrektor Oddziału PBS w Budziszewicach Monika Laskowska, przedstawiciel KP PSP w Tomaszowie Mazowieckim Rafał Wójciak oraz Prezes OSP Przesiadłów Kazimierz Bala.
Nad przebiegiem zebrania czuwał przewodniczący zebrania – naczelnik Roman Zieliński.

Więcej…
 
Email
Coraz ładniej w strażnicy

sala_OSP_3

Już od dłuższego czasu strażacy z Budziszewic inwestują w zmianę wystroju wnętrz swojej strażnicy. Po generalnym remoncie kuchni przyszedł czas na zakup krzeseł i stołów do sali konsumpcyjnej. Obecnie zarówno przestronna sala konsumpcyjna, jak i nowocześnie oświetlona sala taneczna pomieszczą nawet do 200 gości. Strażacy dołożyli wszelkich starań, aby sprostać współczesnym oczekiwaniom.

Zainteresowanym podajemy telefon kontaktowy 508 854 003
Więcej…
 
Wigilia strażacka

wigilia_315 grudnia 2012 r., jak co roku, w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach odbyła się wigilia strażacka. Druhowie spotkali się, aby wspólnie przeżyć ten magiczny nastrój, jaki towarzyszy Świętom Bożego Narodzenia. Prezes jednostki Władysław Bąk podziękował swoim kolegom za ofiarną, często bardzo niebezpieczną pracę, którą podejmują w ochronie życia i imienia. Złożył strażakom życzenia świąteczne oraz noworoczne. Do życzeń dołączyli się również wójt oraz przewodniczący rady gminy, którzy podziękowali za zaszczytną służbę ,,Bogu na chwałę, ludziom na ratunek".

Tego wieczoru serca strażaków wypełniła radość i duma z bycia strażackim.

 

Więcej…
 
Email
Dzień Strażaka

stra_9

6 maja 2012 r. w kościele w Budziszewicach odbyła się uroczysta msza w intencji strażaków. W uroczystościach udział wzięły dwie jednostki z terenu Gminy Budziszewice; Ochotnicza Straż Pożarna z Budziszewic i Ochotnicza Straż Pożarna z Rękawca. Obie jednostki mogą pochwalić się długoletnią tradycją istnienia.

Ochotnicza Straż Pożarna w Budziszewicach powstała w 1919r. Funkcję prezesa pełni obecnie Władysław Bąk. Jednostka liczy 57 członków zwyczajnych, w tym 15 kobiet. Jednostka włączona jest do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego, jest Jednostką Operacyjno - Techniczną Kategorii III.
Ochotnicza Straż Pożarna w Rękawcu założona została w 1931r. Funkcję Prezesa pełni Jan Chruściel, jednostka liczy obecnie 20 członków zwyczajnych.

Ochotnicze Straże Pożarne biorą udział w akcjach ratowniczych i zabezpieczających przeprowadzanych w czasie pożarów, klęsk żywiołowych, zagrożeń ekologicznych, katastrof i innych zdarzeń zagrażających życiu, zdrowiu i mieniu oraz środowisku naturalnemu człowieka. Druhowie pełnią piękną służbę, niosą pomoc ludziom narażając często własne zdrowie a nawet życie.

W tym dniu strażacy nie zapominieli o swoich zmarłych kolegach i koleżankach - także strażakach. Jak każdego roku, na ich grobach złożyli czerwone róże oraz zapalili znicze.

Więcej…
 
Spotkanie Noworoczne w OSP w Budziszewicach

W sobotę 14 stycznia 2012 roku w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach odbyło się Spotkanie Noworoczne strażaków z ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu tomaszowskiego.

DSCI2713

Więcej…
 
Email
STRAŻACKIE SPOTKANIE OPŁATKOWE

wigilia_4Praca strażaków nie jest łatwa. Akcje ratunkowe stwarzają niebezpieczne sytuacje. Nasi ratownicy muszą wzajemnie sobie pomagać i bezgranicznie ufać. Takie chwile zbliżają do siebie ludzi. Po wielu latach wspólnej pracy, strażacy stają się jedną wielką rodziną. Rodziną, która przeżywa nie tylko złe momenty, ale również dobre.

Tych pięknych chwil nie zabrakło 18 grudnia 2011 roku. W niedzielny wieczór w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach zorganizowano strażackie spotkanie opłatkowe.                                  
Więcej…
 
Email
,,Nowy" samochód bojowy dla OSP w Budziszewicach

2010.11.15_stra_10Marzeniem Wójta Gminy Budziszewice Pana M. Holaka było pozyskanie ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego  dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach. I chociaż strażacy sceptycznie podchodzili do takiej możliwość, wójt gminy konsekwentnie powtarzał, że dołoży wszelkich starań, aby jednostka samochód otrzymała.

O tym, że marzenia w gminie Budziszewice się spełniają przekonaliśmy się także tym razem, bowiem 12 listopada 2010 r.  jednostka  Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach otrzymała samochód ratowniczo-gaśniczy marki Jelcz, który do tej pory służył Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Maz.
Więcej…
 
Nie tylko do pożarów ...

Boe_Ciao_7

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
plakat4
 
Drukuj Email

straz_1
Pamiętamy ...

,, Ochotnicze straże ogniowe
są wprost wymarzoną placówką
ku uobywatelnieniu mieszkańców,
którzy z biernych stają się
czynnymi członkami społeczeństwa,
świadcząc mu, a przeto i sobie,
wiele korzyści, których wyniki
nie dają długo na siebie czekać"


Bolesław Chomicz


Więcej…
 
Drukuj Email
plakat_kopia_gotowy
 
Drukuj Email
Walne zebranie sprawozdawcze za 2009 rok

zdjcie_4W dniu 20 lutego 2010 roku w Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach odbyło się zebranie sprawozdawcze. Wśród zaproszonych gości byli Wójt Gminy pełniący jednocześnie funkcję Prezesa ZOG ZOSP RP Marian Holak, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Artur Bagieński, Starosta Powiatu Tomaszowskiego Piotr Kagankiewicz, Wiceprezes ZOP ZOSP RP w Tomaszowie Mazowieckim Kazimierz Bala, Zastępca Prezesa Zarządu PBS w Tomaszowie Mazowieckim Danuta Winkiel, z KPP w Tomaszowie Mazowieckim Wiesław Surgot, Przewodniczący Rady Gminy Marek Owczarek oraz Jan Górski. Na zebranie zaproszono również przedstawicieli wszystkich sołectw gminy, oraz kobiety, które w ubiegłym roku przyłączyły się do zorganizowania uroczystych jubileuszowych obchodów.
Więcej…
 
Drukuj Email

90- lecie Ochotniczej Straży Pożarnej

zdjecie_2312 września strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach świętowali 90-lecie istnienia jednostki, która od chwili powstania czynnie włączyła się w nurt życia społecznego i kulturalnego. Szybka interwencja i dobre wyszkolenie bojowe jednostki uchroniły wiele domostw przed całkowitym zniszczeniem. Ponadto druhowie na przestrzeni lat brali udział w uroczystościach kościelnych, podnosząc tym samym ich rangę i narodowy charakter. 12 września był dniem, w którym mogliśmy przypomnieć zasługi tej jednostki.
 

 

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Przygotowania do obchodów

Dokładnie 90 lat temu Ochotnicza Straż Pożarna w Budziszewicach zapoczątkowała swoją działalność . Z tej okazji 12 września 2009 roku odbędzie się uroczystość upamiętniająca to wydarzenie. Jest to również idealna okazja do przypomnienia dorobku tej jednostki. Przez prawie 100 lat członkowie OSP czynnie uczestniczyli w życiu społecznym. Nie tylko zapewniali bezpieczeństwo mieszkańcom gminy oraz chronili  ich mienie przed skutkami zdarzeń losowych, ale również kładli nacisk na aspekt kulturalny regionu poprzez udostępnianie placu oraz budynku strażnicy na uroczystości gminne.
Obecnie remiza i położony wokół niej teren objęte są przygotowaniami do obchodów. Aby jednak prace przebiegały sprawnie i w sposób zorganizowany Zarząd OSP wcześniej zwołał zebranie, na którym padły propozycje zadań inwestycyjnych, a także uzgodniony został całkowity zakres rzeczowy i finansowy powziętych prac. Ponadto Zarząd odbył dwa spotkania z sołtysami i przedstawicielami KGW z terenu gminy, a 21.08.2009 roku powołany został 16- sto osobowy Komitet Organizacyjny, w którego skład wchodzą: Zarząd, Wójt Gminy, okoliczni przedsiębiorcy, a także osoby reprezentujące: Zespół Szkół, Powiatowy Bank Spółdzielczy, KGW, Służbę Zdrowia, Lasy Państwowe oraz Kościół.
Na 1- ego września zaplanowane zostało zebranie z przedstawicielami sołectw, które zajmą się przygotowaniem poczęstunku
Więcej…
 
Drukuj Email
plakat_na_strone
 
Drukuj Email
O krok od zwycięstwa...

zdjecie4Dnia 6 czerwca 2009 roku w COS w Spale odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze. Naszą gminę reprezentowała kobieca drużyna strażacko- pożarnicza .

W tym samym dniu obchodzono także Powiatowy Dzień Strażaka. Spotkanie ochotniczych jednostek pożarniczych rozpoczęła więc uroczysta msza św. pod przewodnictwem strażackich kapelanów.

Następnie przystąpiono do sportowej rywalizacji. W grupie C (żeńskiej) wystąpiły dwie drużyny: OSP Budziszewice oraz OSP Strzemeszna.

Więcej…
 
Drukuj Email
zaproszenie_na_pokaz
 
Drukuj Email
Dzień Strażaka

dzien_strazaka_13 maja w niedzielę w Kościele w Budziszewicach odbyła się uroczysta msza z okazji Dnia Strażaka.
Proboszcz parafii Stanisław Kołodziejski podczas mszy podkreślił ważność służby wykonywanej przez ochotników oraz udzielił strażakom błogosławieństwa. Po mszy druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach przeszli na cmentarz parafialny, aby uczcić pamięć  kolegów, którzy niegdyś zasilali ich szeregi. Po modlitwie i chwili zadumy strażacy wrócili do strażnicy.
Więcej…
 
Drukuj Email

Walne zebranie sprawozdawcze za 2008 rok

zebranie3W dniu 15 lutego 2009r. w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach odbyło się zebranie sprawozdawcze za 2008r. Na zebranie zaproszeni zostali powiatowi przedstawiciele Straży Pożarnej : Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Łodzi, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tomaszowie Mazowieckim Tadeusz Cisowski, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim Kazimierz Bala, Zastępca Komendanta PSP w Tomaszowie Mazowieckim Robert Owczarek oraz przedstawiciel Komendy PSP w Tomaszowie Mazowieckim starszy sekcyjny Katarzyna Kowalska. Z terenu gminy gościli Wójt Gminy Budziszewice Marian Holak, który pełni także funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Budziszewicach, Zastępca Prezesa Powiatowego Banku Spółdzielczego, Dyrektor Oddziału w Budziszewicach Danuta Winkiel, oraz Przewodniczący Rady Gminy w Budziszewicach Marek Owczarek.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Zdążyć przed... Sylwestrem


sala_konsumpcyjnaTradycyjnie jak co roku, Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach podjął decyzję o zorganizowaniu balu sylwestrowego. Nie było to łatwe wyzwanie. W listopadzie bowiem rozpoczęto remont mocno wyeksploatowanej sali konsumpcyjnej. Zakres prac był duży, a czasu niewiele. Aby ze wszystkim zdążyć trzeba było wielkiego zaangażowania strażaków. Przystąpiono więc do intensywnych prac. Zerwano starą drewnianą podłogę i zdemontowano grzejniki. Następnie zrobiono wylewkę i położono płytki ceramiczne. W sumie założono ok. 200m2 glazury i terakoty. Przy okazji przebudowano korytarz i szatnię mieszczące się przed salą. Wymieniono też drzwi.
Więcej…
 
Wigilia strażacka PDF Drukuj Email

wigilijna_kolacja_1Już za kilka dni zabłyśnie pierwsza gwiazdka oznajmiając, iż czas zasiąść do Wieczerzy Wigilijnej.
W gronie najbliższych osób podzielimy sie opłatkiem, składając sobie najserdeczniejsze życzenia. O tym
dniu nie zapominają również strażacy oraz strażaczki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach. Od kilkudziesięciu lat spotykają się na Wierzerzy Wigilijnej, a od kilku lat kolacja ta przybiera uroczysty charakter. Również w tym roku strażacy podtrzymali tradycję.
20. grudnia wspólnie zasiedli do Wigilijnego stołu.


Więcej…