n w    w w w w

Powiatowy Konkurs Kiszenia Kapusty

KAPUSTA JUŻ KIŚNIE

IMG 8246VII Powiatowy Konkurs Kiszenia Kapusty za nami. Odbył się 7 listopada w gościnnych progach Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach.
Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi zaprzyjaźnieni z naszą Gminą Poseł na Sejm RP Pan Dariusz Seliga i Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Pan Artur Bagieński.
Pozostałych gości wymieniać nie będę, a to z uwagi na to, aby kogoś nie pominąć. Wszystkim jednak przy tej okazji dziękujemy za uświetnienie swoją obecnością naszej uroczystości.
Od początku jednak…


Więcej…
 

VII Powiatowe Święto Kiszenia Kapusty

 

Kolejne pięć minut dla kapusty

IMG 741215 listopada już po raz VI odbył się w Budziszewicach Powiatowy Konkurs Kiszenia Kapusty. I co by nie mówić o tej uroczystości to stwierdzić należy, że było to kiszenie na miarę XXI wieku.  Nie chodzi oczywiście o to, że kapustę kupiono w markecie, ale o to, że wszystko, choć zgodnie z tradycją, odbywało się z duchem czasu. Weźmy pod uwagę chociażby samo ubijanie kapusty. Nie w gumowcach, nie w barchanowych gaciach ale w spódniczce mini.

Niemniej od początku…

Więcej…
 

zaproszenie na kiszenie

 
Drukuj Email

Kapusta króluje …

kapusta37może nie wszędzie, ale z całą pewnością w naszej gminie. I nie ma w tym żadnej przesady. Mógł o tym przekonać się każdy, kto przybył na V Powiatowy Konkurs Kiszenia Kapusty, który odbył się 26 października 2012 r. w Budziszewicach. Już po raz piąty, albo dopiero po raz piąty. Zależy czy brać pod uwagę szybko mijający czas, czy inne powiatowe konkursy, które szczycą się o wiele dłuższą tradycją. Niemniej jednak podsumowując konkursy kiszenia kapusty, najkrócej można by opowiedzieć o nich tak: Szatkowali, deptali, przy tym łyknęli i zaśpiewali, a na koniec ukisili. Przez te minione lata podczas konkursów o zaletach kapusty opowiedzieliśmy chyba już wszystko. Wychwaliliśmy jej wszelkie walory zarówno smakowe jak i zdrowotne.
Więcej…
 
Drukuj Email
zaproszenie_na_V_Powiatowy_konkurs_Kiszenia_Kapusty
 
PDF Drukuj Email
IV POWIATOWY KONKURS KISZENIA KAPUSTY

2010.11.15_610 listopada 2010 roku w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach odbył się IV Powiatowy Konkurs Kiszenia Kapusty zorganizowany przez Gminę Budziszewice przy współudziale Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim. W uroczystości udział wzięli: Poseł na Sejm Dariusz Seliga, Wicemarszałek Sejmiku Województwa Łódzkiego Artur Bagieński, Starosta Powiatu Tomaszowskiego Piotr Kagankiewicz, Zastępca Prezesa PBS Tomaszów Mazowiecki Danuta Winkiel, Dyrektor PBS Tomaszów Mazowiecki o/ Budziszewice Monika Laskowska, Dyrekcja gminnych placówek oświatowych oraz Prezesi OSP.
Prowadzenie uroczystości przypadło Monice Skorzyckiej oraz Kamili Krassowskiej.
Więcej…
 
Drukuj Email

kapusta

Zapraszamy na
IV Powiatowy Konkurs Kiszenia Kapusty,
który odbędzie
się
10 listopada 2010r. (środa) od godz. 18.00
w Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach.
 
Drukuj Email
Kapusty kiszenie nasze przeznaczenie

zdjecie_1Jest w Powiecie zwyczaj taki,
że tradycje się szanuje.
W każdej Gminie coś się dzieje
no, a u nas się szatkuje ...

tymi słowami Martyna Koziarska i Monika Skorzycka
7 listopada b.r
. rozpoczęły III Powiatowy Konkurs Kiszenia Kapusty w Budziszewicach. Panie już na samym początku zapewniły, że kapusty nie zabraknie dla nikogo oraz, że kiszeniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji i emocji. I tak też było...

Więcej…
 
kiszeniekapusty2009
 
Drukuj Email

,, II Powiatowy Konkurs Kiszenia Kapusty w Budziszewicach"

         To uroczystość, której organizatorami są: Urząd Gminy w Budziszewicach Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim oraz  koła gospodyń  wiejskich z terenu gminy Budziszewice.
W sobotę 22 listopada w sali gimnastycznej Zespołu Szkół  odbył się w Budziszewicach II Powiatowy Konkurs Kiszenia Kapusty w Budziszewicach.

gospodynieGminę Budziszewice reprezentowały panie ze ,,Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich ,,Mierznianki” w składzie: (od lewej: Bożena Kotynia, Urszula Kowalska, Barbara Kryczka). Panie okazały się bezkonkurencyjne. Zajęły pierwsze miejsce, równolegle z reprezentacją z gminy Będków.
Warto przypomnieć, że nasza panie powtórzyły swój sukces. W  ubiegłym roku bowiem także były najszybsze.Reprezentacja naszej gminy ma więc wprawę w szatkowaniu kapusty. Już teraz panie zapewniły, że w przyszłym roku również nie pozwolą odebrać sobie honorowego miejsca.

Więcej…
 
I Powiatowy Konkurs Kiszenia Kapusty w Budziszewicach

I_kiszenie_kapusty_4_JPG

Więcej…