n w    w w w w

Email
Dzień Kobiet w gminie Budziszewice

dsci0948Czy ok. 100 -stu kobiet może zebrać się w jednym miejscu i wspólnie zaśpiewać słynny przebój Guantanamera? Wszystkich, którzy uważają, że jest to niemożliwe informujemy, iż zdarzenie takie miało miejsce 7 marca b.r. w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach. W dniu tym, w gminie Budziszewice obchodzono Dzień Kobiet.

Organizatorami uroczystości byli: wójt gminy i Stowarzyszenie Kobiet Kreatywnych SZYK z Budziszewic. Przybyłe Panie powitali, składając najserdeczniejsze życzenia, przewodnicząca gminna KGW Anna Ślusarczyk oraz gospodarz terenu Marian Holak.

Spotkanie poprowadził nauczyciel muzyki ZS w Budziszewicach Maciej Goździela, który wspólnie z peruwiańskim zespołem KURAKAS umilał czas wszystkim obecnym.

Peruwiańscy goście nawiązując do czasów Inków, stworzyli muzyczny klimat Ameryki Południowej, zachwycając pięknymi melodiami img_1056wydobywanymi z instrumentów, które przypominały posklejane rurki bambusowe. I jedynie fakt, iż tegoroczne święto kobiet wypadło w post, powstrzymał Panie przed tańcem w rytm gorącej samby.

Burzliwymi oklaskami pożegnano zespół a na scenie pojawili się uczniowie kółka teatralnego ZS w Budziszewicach, którzy pod kierunkiem nauczycielki Joanny Bryks przygotowali nowoczesną wersję „Śpiącej Królewny". Przedstawienie rozbawiło przybyłe Panie i nie można się temu dziwić, gdyż królewicz w skórzanej kurtce, obwieszony gadżetami przybył na ratunek księżniczce. I jedynie korona na głowie świadczyła o tym, iż nie pomylił bajki. A i królewna była nowoczesna; wybudzona ze snu uwięziła królewicza w uścisku, aż biedny musiał użyć sprytu, aby się wydostać.

img_1050Po przedstawieniu głos jeszcze raz zabrał Wójt Gminy Marian Holak . Podziękował Paniom za przybycie, życząc jednocześnie, aby tak wesoły nastrój utrzymywał się przez cały rok.
Wszystkich obecnych zaproszono na poczęstunek, który przygotowały Panie ze SKK z Budziszewic.

Następnego dnia korzystając z zaproszenia wójta gminy, Panie pojechały na koncert zespołu Smokie.

dsci0951dsci0947dsci0954dsci0955