n w    w w w w

Email
GMINA BUDZISZEWICE NA 8. JARMARKU WOJEWÓDZKIM W ŁODZI

zdjcie_3Tradycją stał się wyjazd naszych pań ze Stowarzyszenia Kobiet Kreatywnych SZYK z Budziszewic na coroczną wielką imprezę promocyjną do Łodzi. W tym roku była to już 8. edycja Jarmarku Wojewódzkiego, który miał na celu pokazanie i propagowanie osiągnięć wszystkich wystawców.

Miasta, miasteczka oraz gminy z całego regionu łódzkiego miały okazję zaprezentować się w pierwszy weekend września, na ul. Piotrkowskiej, którą przemierzały tłumy przechodniów. Wśród przedstawicieli różnych regionów okazale prezentowało się stoisko promujące Gminę Budziszewice. Być może była to zasługa pań, które z wdziękiem prawdziwych gospodyń zachęcały do skosztowania swoich arcydzieł kulinarnych, a być może zainteresowanie naszym stoiskiem wzbudziły przygotowane potrawy. Jedno jest pewne, cel został zrealizowany, ponieważ nasza gmina została dostrzeżona. Nie mogło być jednak inaczej, ponieważ wkład pracy budziszewskich kobiet był widoczny już z daleka. Panie na ten dzień przygotowywały się już od dłuższego czasu o czym świadczyły różnego rodzaju przysmaki: kiszone, konserwowe, smażone, gotowane a nawet pieczone. Poza tym nie pozostaje bez znaczenia fakt, że dania były zrobione własnoręcznie przez panie, a wiadomo, że nic nie smakuje lepiej niż domowa kuchnia. Wszystkie przyszykowane posiłki zachęcały nie tylko wyglądem, ale również zapachem i smakiem.

Smakosze dobrych dań nie tylko stołowali się na miejscu, ale brali również coś dobrego na drogę. Do odwiedzenia stoiska zachęcał również duży baner prezentujący naszą gminę, który był widoczny z daleka. Ponadto pannie opowiadały o osiągnięciach naszej gminy. Niektóre osoby były zaskoczone ilością przeprowadzonych inwestycji przy tak ograniczonych środkach budżetowych.


zdjcie_1Zarówno panie jak i my mieszkańcy możemy być dodatkowo dumni, że nasze stoisko było chętnie odwiedzane nie tylko przez mieszkańców Łodzi, ale również przez innych wystawców. Poza tym ze szczególnym sentymentem podchodziły również osoby, których przeszłość jest związana z naszym regionem. Niestety, koleje losu wciąż zmuszają ich do pozostania w innej części Polski i nie pozwalają wrócić na rodzinną ziemię. Zazwyczaj padały pytania odnośnie zmian, jakie zaszły w przeciągu tych minionych lat. Niektórzy proponowali nawet pamiątkowe zdjęcie na tle baneru.
W ten wrześniowy weekend dopisywała wszystkim piękna pogoda. Panie skorzystały z okazji i wystawiły stoły, umożliwiając wszystkim chętnym wygodne spożywanie posiłków. Było zatem jak co roku: smacznie, wygodnie i przyjemnie. A warto się starać, ponieważ miło jest być rozpoznawanym przez osoby, które kiedyś odwiedzały naszą gminę.

zdjcie_4zdjcie_5