n w    w w w w

Email
PO RAZ KOLEJNY GMINA BUDZISZEWICE WŚRÓD NAJLEPSZYCH

DyplomRacjonalne zarządzanie przez władze Gminy Budziszewice środkami finansowymi gminy oraz pozyskiwanie funduszy zewnętrznych pozwalających realizować ogromne, jak na mały budżet gminy, inwestycje od kilku lat zyskują uznanie lokalnej społeczności. Trafnie podejmowane działania spowodowały, że z anonimowej gminy, o której mało kto słyszał, Gmina Budziszewice stała się regionem, o którym mówi się i pisze. Widać więc, że sama wiedza- chociaż ważna- na temat pozyskania funduszy zewnętrznych nie wystarczy, trzeba mieć jeszcze dobry pomysł, aby je właściwie wykorzystać. O tym, że władzom gminy pomysłów nie brakuje może przekonać się każdy, kto odwiedzi nasz region, a jeśli był już u nas wcześniej, to wracając tym bardziej zauważy szybkie tempo rozwoju gminy.

Właściwe gospodarowanie i tym razem zostało wyróżnione, bowiem Gmina Budziszewice zajęła II miejsce w województwie łódzkim w III edycji konkursu ,, Przyjazna wieś", którego celem było pokazanie najlepszych projektów w zakresie infrastruktury zrealizowanych na terenach wiejskich od 1 maja 2004r. przy wsparciu środków Unii Europejskiej. Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Do konkursu zgłoszony został projekt pod nazwą: „Budowa placu zabaw, miasteczka ruchu drogowego i urządzenie ścieżki sportowej w miejscowości Budziszewice oraz budowa boiska wielofunkcyjnego i placu wypoczynkowego w miejscowości Mierzno". Do etapu wojewódzkiego konkursu przystąpiło 10 gmin, w dwóch kategoriach: infrastruktura społeczna i techniczna. Nasza gmina zajęła II miejsce w kategorii infrastruktura społeczna i tym sposobem dołączyła do 11 gmin znajdujących się na mapie województwa łódzkiego noszących miano ,,Przyjaznej wsi". W zaszczytnym gronie jest drugą gminą, obok Czerniewic, z powiatu tomaszowskiego.

Pisząc o konkursie należy także wspomnieć o nagrodzie. Obok dyplomu, Wójt Gminy Marian Holak, odebrał z rąk Witolda Stępnia, Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Marii Kaczorowskiej, dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich, 40-calowy telewizor marki Sharp.

przyjaznawies4

Nie nagroda okazała się jednak najważniejsza. Udział w konkursie i zajęcie czołowego miejsca, po raz kolejny przyczyniło się do promocji naszej gminy. Przypomnijmy, że realizacja Programu Integracji Społecznej w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich uplasowała naszą gminę wśród gmin liderskich województwa łódzkiego, co przyczyniło się do zainteresowania naszym regionem ze strony władz innych samorządów, które gościliśmy na terenie naszej gminy.
Po raz kolejny zatem udowodniliśmy, że Gmina Budziszewice wielki potencjał ludzki posiada.