n w    w w w w


PO RAZ KOLEJNY ZAWODNICY Z MIERZNA OBRONILI TYTUŁ MISTRZA 


puchar 38Niech żałuje każdy, kto nie był na turnieju, bo rozgrywki były emocjonujące, a drużyny dały z siebie wszystko. Ale po kolei …

Tradycją jest już, że każdego roku w czasie wakacji na boisku gminnym w Józefowie Starym Klub Sportowy Zjednoczeni Budziszewice organizuje ,,Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Budziszewice”. Podczas turnieju o mistrzostwo walczą reprezentanci Budziszewic, Mierzna, Rękawca i Węgrzynowic. Tak też było 21 lipca br.
           

Klub Sportowy Zjednoczeni Budziszewice jest stowarzyszeniem, którego celem  jest propagowanie zdrowego trybu życia oraz rozwijanie inicjatyw i działań sprzyjających rozwojowi kultury fizycznej. Od wielu lat Klub prowadzi działalność w zakresie upowszechnia gry w piłkę nożną, która rozwija samodyscyplinę, wytrwałość, systematyczność a także sprzyja wzmocnieniu zdrowia i kondycji. Realizując powyższe cele stowarzyszenie opiera się na społecznej pracy członków, zaś majątek Klubu powstaje ze składek członkowskich, darowizn oraz ofiarności publicznej. Działalność Klubu wspiera także gmina Budziszewice pokrywając koszty uczestnictwa w rozgrywkach piłki nożnej seniorów i zespołów młodzieżowych organizowanych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim.

W ostatnim czasie nastąpiły zmiany w organach klubu. Prezesem został – doświadczony zawodnik Klubu, mający świetne relacje z kolegami –  Romek Pakuła. Młody, mający mnóstwo nowych pomysłów prezes tchnął nowego ducha w działalność Klubu. Tak, że i dziewczęta zaczęły interesować się piłką nożną …

puchar 002

Ale do rzeczy.                   
Na płycie boiska do pierwszego starcia przygotowują się zawodnicy z Budziszewic i Węgrzynowic. Obie drużyny nastawione są optymistycznie – każda liczy na zwycięstwo, nie może przecież być inaczej.

puchar 12

Marcin Odziszewski, Mateusz Gawroński, Artur Labuch, Piotr Szadkowski, Łukasz Ambroziński, Marcin Kotynia, Michał Ślusarczyk, Jarosław Kotynia, Rafał Zeler, Sylwester Ławicki, Łukasz Kotynia, Bartłomiej Horynek, Arkadiusz Szadkowski   

puchar 13

Kamil Słomski, Piotr Klimek, Marcin Kowalczyk, Marek Owczarek, Damian Goździk, Konrad Skorzycki, Kamil Mikinka, Albert Ziętara, Jakub Nawrocki, Dawid Owczarek, Paweł Piechota, Krzysztof Wieczorek, Dariusz Poborczyk, Przemysław Mikinka, Piotr Mikinka

puchar 1

Pierwszy gwizdek sędziego Włodzimierza Milczarka rozpoczyna rywalizację. Kilkanaście minut gry i jest pierwsza bramka w wykonaniu Artura Labucha. Kibice z Budziszewic skaczą. Mieszkańcy Węgrzynowic nie tracą nadziei, w końcu to dopiero początek meczu.

puchar 29

puchar 2

Jest druga- tym razem Arek Szadkowski zmylił bramkarza reprezentacji z Węgrzynowic.

puchar 3

Jest i trzecia w wykonaniu Łukasza Kotyni.

puchar 14

Budziszewice wygrały z  Węgrzynowicami 3:0.

puchar 4

Następnie na boisku pojawiają się  mistrzowie - reprezentacja z Mierzna, która od kilku lat utrzymuje tytuł gminnego mistrza w piłkę nożną. Czy i tym razem chłopcy okażą się najlepsi?

puchar 16

Po przeciwnej stronie boiska do meczu przygotowują się zawodnicy z Rękawca.

puchar 7

Sławomir Kurzawa, Kamil Kaczmarek, Daniel Wenecki, Adrian Niżnikowski, Dominik Wójciak, Jacek Rogulski, Roman Pakuła, Paweł Lewandowski, Patryk Racz, Piotr Lewandowski, Tomasz Kacprzyk, Maksymilian Przybyłek, Jarosław Kopycki, Konrad Perka Grzegorz Niżnikowski 


puchar 21

To właśnie im, jako pierwszym przypadło grać z mistrzem. Gwizdek sędziego i piłka poszybowała.

puchar 27

Kilka minut bezbramkowej gry i nagle kibiców z Rękawca paraliżuje wiadomość - rzut karny.

puchar 17

Mierzno wystawiając do strzału Marcina Kowalskiego –swojego najlepszego napastnika -  liczy na strzał w bramkę. Rękawiec natomiast ma nadzieję, że przeciwnik spudłuje.

puchar 23

Ku zadowoleniu jednych i niezadowoleniu drugich Mierzo wychodzi na prowadzenie. Zawodnicy z Rękawca próbują odrobić stratę, ich kibice nie tracą nadziei. Jeszcze jest przecież czas, wszystko się może zdarzyć...I nagle  – gol.

puchar 27

Tym razem Łukasz Deredas z Mierzna trafił piłką do bramki przeciwnika. Do końca meczu wynik nie ulega zmianie. Mierzno wygrało z Rękawcem 2:0.

puchar 30

Wiadomo już, że o dwa pierwsze miejsca zagrają Budziszewice z Mierznem, zaś o trzecie i czwarte Węgrzynowice z Rękawcem. Kibice z Budziszewic mają nadzieję, że zwycięży ich reprezentacja. Może tym razem uda się pokonać kolegów z Mierzna, tym bardziej, że rok temu było tak blisko.

puchar 18

Mieszkańcy Mierzna liczą zaś na zwycięstwo swoich zawodników, przyzwyczaili się bowiem do tytułu mistrza, w końcu utrzymują go od kilku lat.

puchar 15

Gwizdek sędziego rozpoczął mecz o III miejsce.    

puchar 8

Po kilkunastu minutach zaciętej walki do bramki reprezentacji z Rękawca piłkę precyzyjnie wprowadza Krzysztof Wieczorek. Chwilę później pada druga bramka w wykonaniu Piotrka Mikinki. Węgrzynowice górą.

puchar 34

Rękawiec nie dowierza … może jednak się uda…. jest jeszcze trochę czasu. I nagle gol – tym razem zawodnik z Rękawca – Sławek Kurzawa okazał się sprytniejszy od bramkarza z Węgrzynowic.

puchar 003

Gwizdek sędziego kończy mecz. Wiadomo już, że reprezentacja z Węgrzynowic zajęła III miejsce, zaś z Rękawca IV.

I wreszcie oczekiwany, finałowy mecz o tytuł mistrzowski – Budziszewice kontra Mierzno. Jeszcze chwila i wszystko będzie wiadomo. 

Każda z drużyn dzielnie broni swojej bramki. Bramkarze Michał Ślusarczyk z Budziszewic i Jacek Woźniak z Mierzna skutecznie uniemożliwiają zdobycie gola zawodnikom drużyny przeciwnej. I chociaż nieraz było już blisko, to jednak mecz kończy się remisem 0:0. 

A więc spotkanie rozstrzygnie seria rzutów karnych. Kibice obydwóch drużyn mają nadzieję, że ich zawodnicy okażą się skuteczniejsi.

puchar 28

Jedna, druga, trzecia – padają kolejne bramki. Atmosfera robi się gorąca, minuty się dłużą. Komu się uda? Kto popełni błąd, Mierzno czy Budziszewice?

Bramkę na miarę złota strzela Michał Woźniak z Mierzna. Już wszystko wiadomo.

puchar 37

Reprezentanci Mierzna utrzymują tytuł mistrza.

puchar 39

puchar 40

Zawodnicy z Budziszewic byli o krok od zwycięstwa. Może w przyszłym roku się ud­a?.  Zresztą przegrać w takim stylu to zaszczyt.  
Odczytanie wyników było formalnością.

puchar 45

Wójt Gminy Pan Marian Holak wręczył drużynom puchary oraz przekazał nagrody.

puchar 10

puchar 44

puchar 43    

puchar 9

puchar 46

Jacek Woźniak, Jarosław Staroń, Łukasz Deredas, Michał Woźniak, Michał Mucha, Konrad Cieślak, Marcin Kowalski, Konrad Jagiełło, Dominik Melon, Łukasz Malczewski, Bartłomiej Stańdo, Tomasz Staroń, Jarosław Kotynia, Daniel Karzatka, Artur Janowski, Kotynia Konrad, Michał Reszka, Dariusz Kowalczyk, Jan Niżnikowski


Za zaangażowanie w przygotowanie turnieju piłki nożnej
Prezes Klubu Sportowego Zjednoczeni Budziszewice Roman Pakuła składa podziękowania swoim kolegom z Klubu, oraz: Wójtowi Gminy Budziszewice Panu Marianowi Holakowi, radnym - Panom: Sławomirowi Sali i Władysławowi Pawelcowi, oddanym przyjaciołom Klubu - Panom: Sławomirowi Janowskiemu, Janowi Stępniarkowi, Markowi Kotyni i Arkadiuszowi Wróblowi. Ponadto dziękuje Konradowi Cieślakowi oraz Paniom ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich ,,MIERZNIANKI”.M.P.