n w    w w w w

Nowy Kompleks sportowo – rekreacyjny w Węgrzynowicach otwarty!               

WęgrzynowiceZ końcem lipca bieżącego roku został oddany do użytku nowy Kompleks sportowo - rekreacyjny w Węgrzynowicach.
W 2010 roku gmina Budziszewice przeprowadziła kompleksowy remont budynku po byłej szkole podstawowej z przeznaczeniem na świetlicę wiejską. Zadanie zostało wykonane z udziałem środków pochodzących z UE. To był pierwszy etap inwestycji. Młodzież i dorośli znaleźli miejsce, w którym mogą się spotykać podczas długich jesiennych i zimowych wieczorów. Brakowało jednak miejsca na wypoczynek i rekreację na świeżym powietrzu w okresie wiosenno-letnim.

W 2012 roku został złożony wniosek o wsparcie środkami unijnymi budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią i urządzenie zieleni wokół budynku. Po uzyskaniu wsparcia z unijnych pieniędzy gmina ogłosiła przetarg i wiosną 2013 roku podpisała umowę na wykonanie zadania z firmą ,,Budra” z Łowicza.  Mimo, że termin wykonania zadania upływał z końcem sierpnia, wykonawca prawie miesiąc wcześniej oddał obiekt do użytkowania. Wartość inwestycji to 175 tys. zł, a dwie trzecie tej kwoty pochodzi z UE.

Węgrzynowice 1Można powiedzieć, że kompleks przy byłej szkole w Węgrzynowicach jest kompletny pod każdym względem.

Gmina Budziszewice, która ma tylko 30 km2 powierzchni urządziła już na swoim terenie trzecie boisko ze sztuczną nawierzchnią, z których mogą korzystać mieszkańcy bez żadnych ograniczeń.

Zainteresowanie korzystaniem z wielofunkcyjnego boiska, placu zabaw i świetlicy jest ogromne.