n w    w w w w

Duży postęp w budowie kanalizacji

oczyszczalniaW 2013 roku Gmina Budziszewice wybudowała kolejny odcinek sieci kanalizacyjnej obejmujący ul. Brzezińską do końca miejscowości w pasie drogi wojewódzkiej w kierunku Koluszek. Inwestycja kosztowała blisko 140 tys. zł i została w dużej części sfinansowana przy pomocy WFOŚiGW w Łodzi. Wykonawcą inwestycji była Firma „Kaźmierczak” z Moszczenicy. Trzeba przyznać, że zadanie to zostało wykonane profesjonalnie i szybko, nie dostarczając nikomu kłopotów komunikacyjnych.
Od wczesnej wiosny trwa również przyłączanie kolejnych posesji do sieci kanalizacyjnej. Liczba mieszkańców Budziszewic przyłączających się do kanalizacji jest naprawdę zadawalająca, w tej chwili obejmuje  już blisko 50 posesji.      

oczyszczalnia 2Budowa oczyszczalni i kanalizacji była wyczekiwana i, jak widać, bardzo potrzebna. Na razie możemy się też cieszyć z faktu, że system oczyszczania ścieków działa praktycznie bezawaryjnie, co świadczy o jego prawidłowym zbudowaniu i zainstalowaniu. Jako gmina w szybkim tempie nadrabiamy opóźnienia w zakresie zakładania sieci kanalizacyjnej w porównaniu do innych gmin z powiatu, które prace te wykonały wcześniej. Gmina Budziszewice dzięki temu będzie miała już bardziej nowoczesne rozwiązania technologiczne.