n w    w w w w

Święto w Budziszewicach

Śląsk 2W samym środku wakacji, w niedzielę 27 lipca Budziszewice przeżywały prawdziwe muzyczne święto. Lokalna Grupa Działania BUD-Uj RAZEM, której Gmina Budziszewice jest założycielem, zorganizowała wspólnie z Urzędem Gminy Przegląd Twórczości Ludowej. W przeglądzie wzięło udział blisko 20 reprezentacji gmin z terenu, głównie dawnego województwa piotrkowskiego. Plac przy Urzędzie Gminy wypełnił się kolorowymi zespołami, które na scenie prezentowały swoje umiejętności. Artyści z Zespołu Pieśni i Tańca ,,Śląsk” uczyli naszą młodzież  i dzieci tańców ludowych, malowania twarzy i doboru strojów. Dla dzieci nie brakowało zresztą tego dnia atrakcji – bezpłatne zjeżdżalnie, trampoliny czy szczudlarze  zmęczyły chyba najbardziej wytrwałych. Główną nagrodę o wartości 6 tys. złotych; dwudniowe warsztaty w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca ,,Śląsk” wójt Marian Holak wręczył zespołowi z Moszczenicy, który okazał się zwycięzcą I Przeglądu Twórczości Ludowej.

 

Śląsk 1

Po występach zespołów ludowych rozpoczął się niezwykły blisko 2 godzinny koncert solistów Zespołu Pieśni i Tańca ,,Śląsk”, który pewnie przejdzie do historii naszej gminy. Takiego muzycznego wydarzenia Budziszewice jeszcze nie przeżywały - a trzeba przyznać, że i liczba widzów ok. 1,5 tys. publiczności robiła wrażenie.

Śląsk 4


Śląsk 3


Późnym wieczorem, udaną imprezę zakończył zespół muzyczny z Tuszyna, który również bardzo przypadł do gustu publiczności. Mamy nadzieję, że tego typu impreza wpisze się na stałe do kalendarza imprez w Budziszewicach.