n w    w w w w

Dożynki Gminno – Parafialne

Nowy Rękawiecdziewczynki w wiankach

31 sierpnia 2014 r. w Budziszewicach odbyły się Dożynki Gminno - Parafialne.

Mieszkańcy gminy włożyli wiele pracy w ich przygotowanie. Zrobienie wieńców dożynkowych i kolorowych wianków dla dziewczynek wymagało cierpliwości, precyzji i przede wszystkim poświęcenia czasu. Efekty były jednak imponujące.

wicie wianków
                          Fot. A. Kowalczyk

                 dziewczynki w ogrodzie
                          Fot. A. Kowalczyk
                         
w drodze do kościoła
                           Fot. A. Kowalczyk
                       

przed kościołem
                          Fot. A. Kowalczyk

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 Mszą Świętą Dziękczynną w kościele parafialnym w Budziszewicach. Po mszy uroczysty orszak, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Budziszewic - dla której był to pierwszy publiczny występ - udał się na plac przy Urzędzie Gminy. 
Warto podkreślić, że nasza orkiestra rozpoczęła próby w kwietniu bieżącego roku.


korowód dożynkowy
                          Fot: A. Kowalczyk

orkiestra

Rękawiec


Budziszewice

Starostowie dożynek Anna Kryczka i Józef Goździk przekazali Wójtowi Gminy Marianowi Holakowi bochen chleba upieczony z tegorocznych zbiorów oraz dzban miodu. Wójt podziękował rolnikom za ich całoroczny trud i obiecał, że chleb będzie dzielił sprawiedliwie.

przekazanie chleba

Następnie w swoim programie zaprezentowały się panie z Nowego Rękawca. Melodyjne przyśpiewki o autorskich żartobliwych tekstach  rozbawiły zgromadzoną publiczność.

przyśpiewki

W dalszej części uroczystości ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego pn ,,Moja Gmina” oraz wręczono nagrody. Do konkursu można było zgłaszać zdjęcia w kategoriach krajobraz i obiekt z terenu gminy. Konkurs cieszył się zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jaki i dorosłych mieszkańców naszej gminy.

wręczenie nagród


mieszkańcy

Wszyscy uczestnicy dożynek zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez panie z Budziszewic. Dzieci  bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni oraz chętnie brały udział w malowaniu twarzy.

poczęstunek


zjeżdzalnia

Dla dorosłych organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs przeciągania liny pomiędzy reprezentacjami poszczególnych sołectw. W finale mieszkańcy Budziszewic pokonali drużynę z Rękawca.
Uroczystość zakończyła się wspólną zabawą taneczną. M.P.