n w    w w w w

Email
Sztafeta Polska Biega w Budziszewicach

logoW dniu 5 maja przez Budziszewice przebiegła Sztafeta Polska Biega czyli ekipa złożona z entuzjastów biegania i znanych osób. W sztafecie uczestniczył min. Robert Korzeniowski - ur.30 lipca 1968 roku - polski lekkoatleta, chodziarz, wielokrotny mistrz olimpijski i świata. Pierwszy zawodnik w historii chodu światowego, który zdobył medale na trzech igrzyskach z rzędu, a także pierwszy, który wygrał rywalizację na 20 i 50 km podczas jednych igrzysk.
Sztafeta, która przebiegła przez Budziszewice wyruszyła w tym dniu z miejscowości Piątek, uznawanej za geograficzne centrum Polski. Liczyła 22 osoby. Docelowo biegła do Przemyśla i była jedną z czterech, które wystartowały z Piątku.
Powitaliśmy ją na granicy naszej gminy z gminą Koluszki.


sztafeta_1sztafeta_2

I w tym momencie przyłączyli się do sztafety czterej uczniowie naszego Gimnazjum:
Jacek Rogulski, Tomasz Jagiełło, Kamil Mikinka i Konrad Cieślak. Towarzyszyli
„biegaczowi" do miejsca postoju tj. do Zespołu Szkół w Budziszewicach.

sztafeta_5sztafeta_3

Tam przywitał się z nami Robert Korzeniowski, którego kilka minut wcześniej na placu
przed Urzędem Gminy powitał Wójt Gminy - Marian Holak.
W trakcie postoju wykonanych zostało mnóstwo pamiątkowych zdjęć.

sztafeta_6sztafeta_7sztafeta_8sztafeta_10

Po pożegnaniu uczniowie Gimnazjum pobiegli do Zaosia, do miejsca, w którym sztafetę
„przejęła" Gmina Ujazd. Wielkie uznanie!!!

Wszystkiemu towarzyszyli także, jak widać powyżej, nasi strażacy. Ochotnicy z
Budziszewic jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Odświętnie ubrani zadbali
o to, aby sztafeta bezpiecznie „przemknęła" przez teren naszej gminy.

mw