n w    w w w w

Email

Święto plonów w Budziszewicach

 don vasyl na scenieŻniwo zakończone

          Zboże już sprzątnięto
          Dzisiaj w Budziszewicach
          Obchodzimy święto.
Dzisiaj są dożynki
          trzeba się radować
          i za wszystkie plony
          Bogu podziękować.
Żniwa były długie
          Deszcze przeszkadzały
          Ale dziś na polach
          Ścierniska zostały.
Nadszedł dziś więc czas
          By wspólnie świętować
          By troski, zmartwienia głęboko pochować
 

Tymi słowami powitano wszystkich mieszkańców Gminy Budziszewice oraz wszystkich gości na tegorocznym Święcie Plonów, które odbyło się w dniu 28 sierpnia 2016 r. Tradycyjnie Dożynki rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą, po której korowód dożynkowy przeszedł na plac przy Urzędzie Gminy. Tu odbyła się część świecka – czyli coś dla duszy i podniebienia. Sołectwa zajmowały dla siebie dogodne miejsca, gdzie biesiadowano do późnych godzin wieczornych.

Po oficjalnym powitaniu wszystkich na święcie, przedstawiono w kilku zabawnych słowach Starostów Dożynek, którymi byli Pani Elżbieta Janowska oraz Pan Wacław Kotynia – oboje pochodzą z Mierzna.

Część oficjalną spotkania umiliła Gminna Orkiestra, która wykonała dwa specjalnie przygotowane na tę uroczystość utwory. Następnie na scenie pojawił się zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie”. Kolejnym wykonawcą, który zagościł na scenie był Dj. Sylwek. Bawił on publiczność przed występem gościa specjalnego. Największą ilość widowni zgromadziła jednak gwiazda muzyki cygańskiej - Don Vasyl z Zespołem Roma. Jego koncert przyciągnął nie tylko mieszkańców naszej gminy, ale również i naszych sąsiadów. Muzyka ta porwała wszystkich zgromadzonych.

Ostatnią częścią uroczystości dożynkowych tradycyjnie była zabawa taneczna. W świat muzyki disco polo przeniósł zebranych Dj. Simon.

 

dozynkowe wieńce 1

dożynkowe wieńce 2don vasyl 8koncertdon vasyl 6

dj sylwek 2

Dj Sylwek

Dj Simon

Dj Simon