n w    w w w w

Drukuj Email
Wykupione centrum

zdjcie_3Budziszewice do tej pory nie posiadały terenu, który położony w centrum wsi, stanowiłby przestrzeń publiczną, użytkowaną przez wszystkich mieszkańców, i jednocześnie poprawiającą atrakcyjność i estetykę gminy.
Wiadomo jest, iż tereny położone w centrum miejscowości są, z punktu widzenia lokalizacyjnego, najbardziej atrakcyjnym miejscem i tym samym maleją szanse ich wykupienia. Jednak władzom gminy udało się już w marcu kupić nieruchomość, położoną obok Urzędu Gminy. Budynki stojące na tej działce były w bardzo złym stanie, dlatego trzeba było je rozebrać. Czynności te wykonała w kwietniu Firma z Będkowa, porządkując jednocześnie cały teren.

zdjcie_4Już w czerwcu przystąpiono do budowy strefy parkingowej i kompleksowego urządzenia terenu. Koszt wszystkich wykonanych prac wyniósł ok. 60.000 zł. Wójt Gminy Marian Holak nie ukrywa zadowolenia z poczynionych działań: Uważam, że to jedna z naszych najlepszych inwestycji. Pragniemy w profesjonalny sposób, zgodnie z projektem przygotowanym przez architekta dr Małgorzatę Milecką, zagospodarować teren położony w centrum Budziszewic. Na ten cel chcemy uzyskać, w najbliższym czasie, dofinansowanie ze środków UE w wysokości około 200.000 zł. Pozyskane fundusze pozwolą na odpowiednie zagospodarowanie terenu o powierzchni prawie 10.000 m,2 tak, by stał się wizytówką tej miejscowości, a w przyszłości, po zakupie dodatkowych gruntów, móc stworzyć miejsce wykorzystane pod zabudowę mieszkaniową.

zdjcie_1
styczeń 2009r
zdjcie_2
kilka miesięcy później