n w    w w w w

Kompleks sportowo-rekreacyjny w Mierznie PDF Drukuj Email
Zamieszczony przez Małgorzata Piwońska   
piątek, 20 listopada 2009 13:47
Kompleks sportowo- rekreacyjny w Mierznie

mierzno_1Wokół Domu Ludowego w Mierznie zakończono właśnie prace przy budowie kompleksu sportowo-rekreacyjnego, które wykonywała Firma Leśniewscy z Chełma.
Budynek, w którym niegdyś mieściła się szkoła podstawowa, do której uczęszczały dzieci z okolicznych miejscowości jeszcze cztery lata temu był kompletną ruiną. W 2006 roku wymieniono dach, wykonano elewację budynku, oraz przeprowadzono w nim wiele prac remontowych: utworzono m.in. salę komputerową, którą wyposażono w 5 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, wyremontowano dużą salę przystosowując ją do organizowania uroczystości okolicznościowych oraz drugą mniejszą, w której odbywają się cykliczne spotkania Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich z Mierzna.

W tym roku przystąpiono do zagospodarowania terenu wokół. Wykonano nowe drogi dojazdowe, powiększono parking oraz wybudowano boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę siatkową, koszykówkę i tenisa ziemnego. Urządzono także miejsce do grillowania. Całość uzupełniają alejki dla pieszych oraz ławki, zachęcające do  odpoczynku wśród otaczającego miejsce lasu z dala od zgiełku cywilizacji.

Inwestycja sfinansowana została z dużym udziałem  środków  pozyskanych z funduszy Unii Europejskiej.

mierzno

Jeszcze 3 lata temu

mierzno_2

... i obecnie

mierzno_3mierzno_4

Boisko wielofunkcyjne o nawierzchni kauczukowo-poliuretanowej

mierzno_5mierzno_6

Plac wypoczynkowy i wielofunkcyjny o nawierzchni z kostki oraz fragmentów glinkowo-żwirowych


mierzno_7

Poprawiony: wtorek, 24 listopada 2009 13:47