n w    w w w w

Email

BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ...

dk57 marca, w niedzielne popołudnie, odbyła się w OSP w Budziszewicach uroczystość z okazji Dnia Kobiet przygotowana dla wszystkich pań z Gminy Budziszewice. Pięknie udekorowana sala podkreślała nastrój tego wyjątkowego dnia, bowiem czerwone serca wiszące pod sufitem, były dekoracją wprowadzającą w przyjemny klimat.
Uśmiechnięte panie ze Stowarzyszenia Kobiet Kreatywnych SZYK, pełniąc rolę organizatorek i zarazem gospodyń uroczystości, witały przybywających gości i zapraszały do zajęcia miejsca przy stołach. A gości z każdą chwilą przybywało. Spotkanie to było jednocześnie okazją do integracji różnych pokoleń, przyszły bowiem babcie z wnuczkami oraz mamy z córkami.
Gdy wszystkie miejsca były już zajęte, na scenę weszła Anna Ślusarczyk i przywitała przybyłe panie wśród których była Koordynator Regionalny Programu Integracji Społecznej Krystyna Fuerst oraz Wójta Gminy Mariana Holaka, a następnie poprosiła gospodarza gminy o zabranie głosu. Wójt Gminy, jako reprezentant mężczyzn, powiedział: Z okazji Dnia Kobiet pragnę złożyć wszystkim Paniom serdeczne życzenia, by uśmiech na stałe gościł na Waszych twarzach i aby zawsze pamiętano o Waszej codziennej pracy i poświęceniu. Przyznam się, że rzadko wykonuję obowiązki domowe, jednak wiem, że wiążą się one z ciężką pracą. Na zakończenie podziękował paniom ze Stowarzyszenia za przygotowanie uroczystości.

dk1Anna Ślusarczyk podziękowała Wójtowi za życzenia i za pomoc w zorganizowaniu spotkania. Po czym zaprosiła na scenę Paulinę Horynek, która uprzyjemniła gościom chwile, śpiewając piosenki z repertuaru polskich wykonawców: Anny Jantar, Andrzeja Rybińskiego i zespołu Lombard. Nastrojowa atmosfera zmieniła nieco charakter, gdy na scenę weszła Edyta Grabowska i przybliżyła obraz kobiety słowami znanych poetów.
Po części artystycznej przyszedł czas na konkursy, w których uczestniczyły dwie drużyny. Pierwszą reprezentowała Danuta Winkiel a drugą - Wójt Marian Holak. Uczestnicy musieli udzielić ustnych odpowiedzi na zadawane pytania, pochodzące z różnych dziedzin życia. Konkurs składał się z dwóch etapów. Podczas pierwszego obie drużyny na przemian udzielały odpowiedzi, niestety, nie zawsze prawidłowych. Druga część konkursu przebiegała systemem „kto pierwszy, ten lepszy". Drużyna, która udzieliła poprawnej odpowiedzi, otrzymywała punkty. Uczestnicy obu drużyn naradzali się, dyskutowali ze sobą, a w sytuacjach kryzysowych, niejednokrotnie kołem ratunkowym była publiczność. Przeważającą ilością punktów wygrała drużyna pań, ale nagrodzeni zostali wszyscy.
Wójt Gminy, chcąc podkreślić wyjątkowość tego dnia, każdej przybyłej pani wręczył słodki upominek. Panie były mile zaskoczone, bo w końcu, która kobieta nie lubi dostawać prezentów, zwłaszcza w dniu swojego święta. Po czym zaprosił panie, na koncert Budki Suflera, który miał odbyć się następnego dnia w Łodzi.

dk4Dalsza część uroczystości upływała na rozmowach i degustacji przygotowanego poczęstunku, który, estetycznie ułożony i udekorowany, budził apetyt. Różnego rodzaju sałatki kusiły barwnymi jarzynami. Kanapki i owoce zachęcały artystyczną dekoracją. Ciasta i słodycze również nie pozostały niezauważone. Każda z pań, nie licząc spożywanych kalorii, próbowała smakołyków.
Szybko zapanowała miła atmosfera, słychać było głośne rozmowy a najmłodsi tańczyli przy dźwiękach muzyki. Cóż, szkoda, że dzień kobiet jest tylko raz w roku, ale okazji do wspólnych spotkań z pewnością jeszcze nie zabraknie.


dk7dk6