n w    w w w w

Drukuj Email

GMINA BUDZISZEWICE NA 7 JARMARKU WOJEWÓDZKIM

 2010.09.13_Jarmark_Wojewdzki_2W pierwszy weekend września 2010 roku w Łodzi na ul. Piotrkowskiej odbył się 7 Jarmark Wojewódzki. Jarmark Wojewódzki, zorganizowany  przez Urząd Marszałkowski, to największa uroczystość promująca lokalne miejscowości. Rozstawione zostały stoiska 140 gmin, powiatów, miast i organizacji tak, aby każdy region mógł pochwalić się swoimi osiągnięciami, zaprezentować  swoje najlepsze produkty i atrakcje turystyczne.
 
Gminę Budziszewice reprezentowały Panie z  Koła Gospodyń NASZA WIEŚ z Rękawca i Stowarzyszenie Kobiet Kreatywnych SZYK z Budziszewic, które ładnie udekorowały stoiska promujące gminę, dzięki czemu były one widoczne z daleka. Ponadto opowiadały zainteresowanym przechodniom o potencjale gospodarczym naszej gminy, przybliżyły jej historię i kulturę, przygotowały dla odwiedzających makiety reklamowo-turystyczne, które pokazywały wyjątkowość oraz atrakcyjność najmniejszej gminy w woj. łódzkim. Zaprezentowały kuchnię staropolską poprzez ekspozycję tradycyjnych dań, częstowały regionalnymi przysmakami: chrupiącymi pierogami, gołąbkami, ciastami - szarlotką, sernikiem i ciasteczkami z kremem, natomiast w słoikach miały przygotowane kiszone ogórki oraz słodkie przysmaki a zainteresowanych nie brakowało, o czym  świadczyły cały czas zajęte stoliki, specjalnie przygotowane dla degustatorów budziszewskich potraw. W wolnej chwili przyłączały się do wspólnego biesiadowania, śpiewając pieśni ludowe przy akompaniamencie występujących na scenie zespołów. Panie przez cały weekend dbały, aby przy ich stoiskach panowała wesoła atmosfera zabawy.         
    
Trzy stoiska, na którym nasze gospodynie promowały Gminę Budziszewice, odwiedzane były nie tylko przez osoby nie związane z naszym regionem, lecz również przez ludzi, którzy  kiedyś mieszkali w Budziszewicach lub pobliskich wioskach i z różnych względów musieli się wyprowadzić. Osoby te z  nieukrywaną radością rozmawiały z naszymi paniami, z sentymentem wspominały czasy, poprzedzające ich wyjazd z rodzinnych stron. Szczególnie bliskie były im sprawy gminy, zainteresowane były zmianami, jakie nastąpiły na przestrzeni minionych lat. A zmian rzeczywiście dokonało się wiele, jest ich zbyt dużo, by szybko je wymienić, dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzania naszej gminy.
 

2010.09.13_Jarmark_Wojewdzki_3

2010_Rkawiec_Jarmark_1

2010_Rkawiec_Jarmark

2010.09.13_Jarmark_Wojewdzki_4

2010.09.13_Jarmark_wojewdzki_6

2010.09.13_Jarmark_Wojewdzki_1

2010_Rkawiec_Jarmark_2

2010_Rkawiec_Jarmark_3

2010.09.13_Jarmark_Wojewdzki_7