n w    w w w w

Drukuj Email

Zmiany w centrum wsi

budynek_ugBudynek, w którym znajduje się siedziba Urzędu Gminy w Budziszewicach został oddany do użytku w 2001r. Jest to nowoczesny budynek z podjazdem dla osób niepełnosprawnych, otoczony z jednej strony zielenią. Natomiast na sąsiedniej działce znajduje się stary zaniedbany dom, rozpadające się budynki gospodarcze z potłuczoną dachówką oraz nieefektowne ogrodzenie znad którego wyglądają połamane drzewa. Od jakiegoś czasu nikt tam nie mieszka. Zaniedbana działka psuje wizerunek budynku Urzędu Gminy, który jak wiadomo znajduje się w samym centrum Budziszewic.

Niebawem jednak zmieni się to. Po wielu negocjacjach gmina bowiem wykupiła w styczniu br.zaniedbaną działkę. W chwili obecnej trwają prace porządkowe. Rozpoczęto od wycinania starych, poprzewracanych drzew oraz wywozu zalegających gruzów. Wójt Gminy Marian Holak od dawna ma pomysł w jaki sposób można zagospodarować sąsiedni teren

,,W przyszłości dwukrotnie chcemy powiększyć parking znajdujący się przy Urzędzie, który jest ciasny i uniemożliwia wygodne parkowane. Przez środek działki planujemy utworzyć drogę wewnętrzną, która umożliwi wygospodarowanie terenu pod imprezy gminne typu dożynki oraz wydzielenie działek pod zabudowę mieszkaniową, która ma stworzyć swoistego rodzaju ryneczek w centrum wsi. Chcemy, aby wokół Urzędu pojawiło się więcej zieleni oraz aby miejsce to stało się reprezentacyjne a tym samym cała miejscowość zyskała na wyglądzie. Aby jednak zapewnić realizację naszych planów musimy sięgnąć po środki zewnętrzne. Budżet naszej gminy jest najmniejszy w powiecie i nie jesteśmy w stanie sfinansować takiej inwestycji z własnych środków. Dlatego w chwili obecnej jesteśmy na etapie przygotowywania wniosku o pozyskanie dodatkowych funduszy ze środków Unii Europejskiej".

Dodajmy, że od kilku tygodni trwają prace modernizacyjne w Ośrodku Zdrowia w Budziszewicach. Gabinety lekarskie oraz toalety zostaną przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne. W przyszłości powstanie profesjonalny gabinet rehabilitacyjny.