n w    w w w w

Email

KOBIETY,  ACH  TE  KOBIETY …

kwiaty8 marca to wyjątkowy dzień w naszej tradycji, bowiem tego dnia obchodzone jest święto wszystkich kobiet. Właśnie z tej okazji, 6 marca 2011 roku, zorganizowano w budynku OSP w Budziszewicach uroczystość, przygotowaną dla wszystkich pań z Gminy Budziszewice. Barwnie udekorowana sala podkreśliła atmosferę tego wyjątkowego dnia i zarazem wprowadziła w  tematykę wcześniej zapowiedzianego programu artystycznego.

Inicjatorkami imprezy były panie ze Stowarzyszenia Kobiet Kreatywnych SZYK.  Organizatorki uroczystości, stały przed salą i witały nadchodzących gości. A goście przybywali tłumnie i już po chwili miejsca przy stołach były zajęte. Wszystkim dopisywały doskonałe humory, rozmowy osób starszych przeplatały się ze śmiechem dzieci. Uroczystość ta była dobrą okazją do spotkania się pokoleń i wspólnego spędzenia czasu.

    Po zajęciu przez gości miejsc, panie oficjalnie rozpoczęły uroczystość. Na scenę weszła  Edyta Grabowska i przywitała Wójta Gminy Mariana Holaka, Sekretarza Gminy Alinę Jarecką, Przewodniczącego Rady Gminy Budziszewice Piotra Jagiełłę, z-cę Prezesa d/s finansowych Danutę Winkiel oraz publiczność. Następnie poprosiła gospodarza gminy o zabranie głosu. Wójt Marian Holak, jako reprezentant mężczyzn, powiedział: Z okazji Dnia Kobiet pragnę złożyć wszystkim Paniom serdeczne życzenia. Niech uśmiech na Waszych twarzach gości każdego dnia a życie stawia jak najmniej problemów.Miłość i wsparcie osób najbliższych, niech  towarzyszy Wam przez następne lata. Na zakończenie pogratulował paniom ze Stowarzyszenia tak pięknie przygotowanej uroczystości. Edyta Grabowska podziękowała Wójtowi za życzenia i za pomoc w zorganizowaniu spotkania.
 
  panie_1panie_2

Po części oficjalnej nadszedł czas na występy. Panie zaprezentowały wszystkim zgromadzonym bogaty program artystyczny. Stroje występujących aktorek przykuwały uwagę, rytmiczna muzyka poruszyła nie jedną nogę a własny tekst do znanych melodii wywoływał radość na sali. W komiczny sposób przedstawione zostały problemy kobiet po „40-tce” i   metody  radzenia sobie z upływem czasu.  

kobiety_1kobiety_3

Zarówno te dawne, jak i  współczesne piosenki przygotowane były w ciekawych aranżacjach. Większość utworów wykonywana była solo, natomiast w finałowej części programu wszystkie panie wystąpiły wspólnie. Do dźwięków znanych i ponadczasowych piosenek z repertuaru polskich wykonawców, panie zaśpiewały ułożone przez siebie teksty. Słowa  miały charakter zabawny, dlatego też widownia raz po raz wybuchała głośnym śmiechem.

Dalsza część uroczystości upływała na swobodnych rozmowach i kosztowaniu przygotowanych kanapek, sałatek, owoców, ciast i ciasteczek. Przekąski zachęcały swoim zapachem i kolorystyką. Nie było osoby, która mogłaby im się oprzeć. Szybko zapanowała swobodna atmosfera, słychać było głośne rozmowy i śmiech.

kobiety_2panowie

Po krótkiej przerwie Wójt Gminy Marian Holak wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Budziszewice Piotrem Jagiełło, wręczył każdej przybyłej pani mały upominek w postaci doniczkowego kwiatuszka. Powszechnie wiadomo, że kobiety mają serce do roślin, dlatego ten mały prezencik będzie zapewne towarzyszył im przez wiele lat. Panie były mile zaskoczone i nie kryły swojego zadowolenia.

goscieIMG_4034

W drugiej części spotkania zaktywizowana została widownia, która uczestnictwa w karaoke. W myśl znanych słów „śpiewać każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej”, nikt nie zwracał uwagi na drobne potknięcia wokalne i cała publiczność doskonale się bawiła.

goscie_3kobiety_4

Niestety, wszystko, co dobre, szybko mija. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że takich miłych spotkań będzie jak najwięcej.