n w    w w w w

Email
Piknik rodzinny już za nami

piknik_10W sobotę 6 sierpnia 2011 r. w dniu odpustu parafialnego, młodzież z Parafii Przemienienia Pańskiego w Budziszewicach przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Uroczysta msza św. była celebrowana przez ks. biskupa łowickiego Józefa Zawitkowskiego  oraz ks. proboszcza  parafii ks. Stanisława Kołodziejskiego.  Młode serca przepełnione wiarą i miłością były gotowe na przyjście Pana Boga.  
Po nabożeństwie najmłodsi parafianie niecierpliwie prowadzili rodziców do straganów przepełnionych zabawkami. Dla dzieci odpust to nie tylko przeżycie duchowe, ale przede wszystkim radość z kupowanych drobiazgów, które w tym dniu są w zasięgu ręki.
 
Po południu, o godzinie 15.00, rozpoczął się piknik rodzinny zorganizowany przez panie ze  Stowarzyszenia Kobiet Kreatywnych SZYK z Budziszewic przy wsparciu finansowym Urzędu Gminy. Impreza plenerowa rozpoczęła się od konkursów dla najmłodszych.  Dzieci na początku były nieśmiałe, później jednak co raz chętniej uczestniczyły w zabawie. Pomysłowość najmłodszych, ich zaskakujące odpowiedzi oraz chęć rywalizacji nie miała granic, co wywoływało uśmiech na twarzach widzów. 
 
piknik_8piknik_6

W dalszej części pikniku dzieci korzystały z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Największym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zamki, które sprawiły maluchom frajdę i radość wspólnej zabawy z kolegami. Fikołkom, odbiciom i skokom nie było końca. Dużym powodzeniem cieszył się również basen z piłkami. Była to doskonała atrakcja dla najmłodszych, którzy uwielbiają nurkować wśród miękkich, plastikowych piłek. Gdy jedne dzieci bawiły się na dmuchanych zabawkach, inne korzystały z bodypainting’u, czyli z profesjonalnego malowania nie tylko twarzy, ale również reszty ciała. Maski kota, psa czy innego zwierzaka zdobiły twarze najmłodszych, ci nieco starsi zamawiali sobie zmywalne tatuaże. Ostatnia atrakcja była przeznaczona już dla starszych dzieci, a nawet dorośli próbowali na niej swoich sił. Mowa jest o strzelnicy, na której można było strzelać z łuku i karabinu. Co prawda wszyscy mieli duży zapał, ale strzałów w 10-kę było mało.
 
piknik_2piknik_9

piknik_5piknik_4

Dla dorosłych mieszkańców też były przygotowane konkursy z nagrodami. Przeciąganie liny, wyścigi w workach, siłowanie na rękę to tylko niektóre z  zabaw, które dostarczały widowni i uczestnikom wielu emocji.

piknik_1piknik_3

Panie ze  Stowarzyszenia Kobiet Kreatywnych SZYK zadbały nie tylko o dobrą zabawę, ale przygotowały wyśmienite dania, wśród których znalazły się także potrawy staropolskie. Nie można było się oprzeć również ciastom i ciasteczkom. Wszystkie przygotowane posiłki zachęcały nie tylko wyglądem, ale również zapachem i smakiem. Poza tym nie pozostaje bez znaczenia fakt, że dania były przygotowane własnoręcznie przez panie, a wiadomo, że nic nie smakuje lepiej niż domowa kuchnia. Gospodynie pikniku były przygotowane na każdą okoliczność, zadbały również o  zimne napoje, a chętnych nie brakowało, bo nic tak nie wywołuje pragnienia jak wzmożona aktywność. Schłodzone napoje były jak najbardziej pożądane, ponieważ gorąca atmosfera panowała nie tylko w trakcie konkursów, ale również w czasie wieczornej zabawy tanecznej.  

piknik_10piknik_7

Wielki namiot udekorowany kolorowymi lampami wydawał się pękać od dźwięków głośnej muzyki i odgłosów bawiących się mieszkańców. A tańczyli niemal wszyscy, ponieważ szeroki repertuar muzyczny odpowiadał każdemu. Każdy znalazł coś dla siebie wśród różnorodnych piosenek. I choć piknik dawno się skończył, pozostały wspomnienia, które muszą wystarczyć aż do następnego spotkania.