n w    w w w w

Drukuj Email

REWITALIZACJA CENTRUM

stary_parking_1Kolejny rok z rzędu wprowadza się w centrum Budziszewic istotne zmiany. Są one nie tylko praktyczne, ale poprawiają również wizerunek naszej miejscowości. Przebiegają one bardzo sprawnie, tym bardziej, że Gmina Budziszewice na ich realizację część pieniędzy pozyskuje z zewnątrz. W przeciągu zaledwie trzech lat zakończono wiele inwestycji.

W 2009 r. zostały wyburzone stare zabudowania obok Urzędu Gminy i urządzony parking. W 2010 r. przebudowano budynek biblioteki i banku. W tym samym roku został złożony wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie inwestycji polegającej na utwardzeniu placu przy kościele w Budziszewicach, który gmina przejęła w użyczenie od parafii.

W maju 2011 r. ogłoszono przetarg a w czerwcu podpisano umowę z firmą Melbet na utwardzenie ponad 2000 m2 terenu kostką brukową za kwotę 177 tys. zł. Blisko dwie trzecie tej kwoty zostało dofinansowane z funduszy UE. W drugiej połowie sierpnia zakończyły się prace przy utwardzaniu tegoż obszaru. Niepotrzebne krzewy zostały usunięte, natomiast teren został wyłożony kostką brukową. Plac stał się przestronniejszy i wygodniejszy w użytkowaniu.
Efekt tych przedsięwzięć można już zobaczyć, natomiast prace nad dalszymi zmianami trwają. Kolejnym etapem zmian w centrum będzie urządzenie terenu obok Urzędu Gminy. W dniu 6 września złożony został wniosek o dofinansowanie inwestycji z funduszy UE. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie w przyszłym roku powinny rozpocząć się prace.

stary_parking

kwiecień 2011 rok

parking_1

sierpień 2011 rok