n w    w w w w

Święto szkoły

dzieciW dn. 18.06.2014 roku już trzeci raz obchodziliśmy święto Patrona szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Część pierwsza – oficjalna

Uroczystości rozpoczęły się mszą św., następnie wszyscy zgromadzeni goście oraz nauczyciele i uczniowie udali się do szkoły, gdzie delegacja uczniów złożyła kwiaty pod tablicą. Pani dyrektor Bożena Jarecka otworzyła część pierwszą, oficjalną, która w tym roku nawiązywała do myśli Kardynała Wyszyńskiego.          

 „Człowiek ujawnia swoją obecność w sposobie traktowania innych”

dzieci 5Hasło zostało wybrane świadomie, ponieważ Patron naszej szkoły widział w młodzieży przyszłość, wierzył w jej potencjał i mądrość, nawoływał do samokształcenia, samodoskonalenia, odpowiedzialności za siebie i swoje czyny; negował korzystanie z łatwo dostępnej wiedzy, co w dzisiejszym świecie jest plagą i powodem zaniechania dążenia do rozwijania własnych umiejętności i możliwości, a przecież w młodzieży przyszłość. Konferansjerkę prowadziły Jowita Kryczka oraz Wiktoria Szymczak. Mogliśmy posłuchać piosenek w wykonaniu szkolnego chóru i solistów; obejrzeć wspaniałe interpretacje: „Jeziora łabędziego’’ i „ Marszu Radeckiego” dzieci z kl. I-III  pod kierownictwem E. Goździeli. Miłości życia Stefana Wyszyńskiego przypominały dziewczynki z kl. II, uczennice pani Anny Gierach w układzie choreograficznym do utworu „Matka” V. Willas  oraz w utworze „Życzenie” Fryderyka Chopina.         
Część oficjalną uświetniły również występy 6-latków pod opieką p. M. Łukasiak oraz utwór „Alleluja” w wykonaniu J. Kryczki, N. Karzatki oraz J. Jareckiej.     
 

Część druga-nieoficjalna

dzieci 1Myśli przewodniej poświęcona została również część nieoficjalna, w której uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować swoje talenty. I tak na scenie pojawili się ci, którzy lubią tańczyć i ci, którzy lubią śpiewać i grać.        
Można było zobaczyć „My Słowianie” w wykonaniu uczennic klasy IV – Oli Antkowicz i Sary Jagiełło; taniec  do utworu „Chocolate” w wykonaniu  Oli Jagiełło, Wiktorii Krauze, Oli Krauze, Patrycji Szczurkowskiej i Oli Antkowicz.        
Uczniowie i goście mogli cieszyć się do śpiewania „Szkolnego rock’ and’ rolla” w wykonaniu Wiktorii Trzonek i Julki Woszczak, uczennic kl.V. Szkolne z kl.V pokazały jak należy kibicować, by zachęcić zawodników do grania również dziewczyny z kl.VI b nie były gorsze, przygotowując „ognisty” taniec. Taneczne talenty ujawniły także gimnazjalistki (dziewczęta z kl. I i II gim.) Natomiast wokalnymi perełkami okazali się Mateusz Pawliczak z kl. I gim, Klaudia Mierzejewska z kl. V oraz dziewczyny z klasy III gim - Natalia Karztka , Jowita Kryczka i Jola Jarecka. 

Przygotowanie :
Konferansjerka i scenariusz oraz praca z poszczególnymi grupami uczniów: Joanna Bryks;
- oprawa muzyczna i interpretacja: Edyta Goździela;
- dekoracje: Małgorzata Ambrozińska, Magdalena Kruś, Mirosława Reszka oraz Anna Stemplewska.

- bezpieczeństwo i obsługa techniczna: Bogumiła Kowalczyk i Bożena śledziona
- przyjęcie – poczęstunek oraz dekoracja sali: Mirosława Firek, Anna Gierach, Małgorzata  Łukasik, Aleksandra Ozimek.

Autor: Pani Joanna Bryks


Część trzecia -  święto sportu

boiskoW tym samym dniu kolejna część Święta Szkoły odbyła się na boisku szkolnym - festyn rodzinny pt.” Mamo, Tato zagraj ze mną ‘’. W pierwszej kolejności w konkurencjach sportowych udział  wzięli najmłodsi uczniowie z oddziałów przedszkolnych  i sześciolatków  oraz uczniów klas I i II SP. Podczas rozgrywanych konkurencji było bardzo dużo emocji a nawet łzy szczęścia i łzy rozczarowania, jednakże każde dziecko zostało nagrodzone upominkami i nikt nie wyszedł z rywalizacji bez nagrody.

Następnym punktem imprezy były mecze rozgrywane przez uczniów klas III – IV SP  i klas gimnazjalnych z własnymi rodzicami w piłkę ręczną i piłkę nożną. Mieliśmy tutaj naprawdę fajną rywalizację, a także duże emocje gdyż drużyny składały się z 3 rodziców i ich dzieci. Na koniec turnieju zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami w zależności od zajętych miejsc w turnieju.

meczNa zakończenie festynu została rozegrany mecz pomiędzy samorządowcami z naszej gminy, a nauczycielami naszej szkoły. Mecz pomimo miłej i zabawnej atmosfery był bardzo zacięty i wyrównany i zakończył się wynikiem remisowym 4:4 i o losach meczu zdecydowały rzuty karne, które wygrała drużyna samorządowców z naszej gminy.

Warto nadmienić, że rada rodziców zorganizowała podczas festynu poczęstunek dla dzieci w  postaci grilla. Dziękujemy wszystkim za pomoc i udział w imprezie i mamy nadzieje, że spotkamy się za rok !!!

Autor : Marcin Kowalczyk 

na boisku

drużyna

przewodniczący

wójt