n w    w w w w

,,ZŁOTE” MIERZNO

MierznoKlub Sportowy Zjednoczeni Budziszewice od wielu lat promuje aktywność ruchową zajmując się upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Budziszewice. Jednym ze sposobów zachęcania mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu jest organizowany od kilku lat Turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Budziszewice. W tym roku turniej odbył się 20 lipca  /w niedzielę/ na boisku w Józefowie Starym.

Do sportowych rozgrywek zgłosiły się cztery drużyny: z Budziszewic, Mierzna, Rękawca i Węgrzynowic.


Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły drużyny z Rękawca i Węgrzynowic. Początek meczu był dość  wyrównany, zawodnicy pokazali ciekawą grę. Nie brakowało dobrych akcji oraz sytuacji do strzelenia bramek. Gole jednak nie padały. Dopiero w dogrywce skuteczniejsi okazali się zawodnicy z Rękawca. Wynik 1:0 ustanowił Sławek Kurzawa.

Rękawiec

Rękawiec: P.Lewandowski, A.Trzonek, K.Kopycki, J.Kowalski, K.Konewka,  Ł.Pierzchała, S.Kurzawa, P. Racz, T. Kacprzyk, J.Kopycki, K.Perka, K.Kubryn, A.Niżnikowski, R.Pakuła, A.Przybyłek:), M. Przybyłek

 Rękawiec mecz

W drugim meczu zawodnicy z Budziszewic zagrali z ubiegłorocznym mistrzem - drużyną z Mierzna. Oba zespoły stworzyły sporo sytuacji podbramkowych. Najskuteczniejszy okazał się jednak zawodnik z Mierzna Łukasz Malczewski, który strzelił dwie bramki, w tym decydującą z rzutu karnego. Gola dla Budziszewic zdobył Arek Szadkowski.

Budziszewice

Budziszewice: Z.Sobielski, D.Kowalczyk, D.Jaśkiewicz, A.Labuch, P.Wróbel, J.Kotynia, S.Ławicki, K.Dobrowolski, A.Szadkowski, T.Komorowski, M.Kotynia, P.Kotynia, R.Zeler, P.Ryszka

 Węgrzynowice mecz

W meczu o trzecie miejsce spotkali się mieszkańcy z Budziszewic i Węgrzynowic. Bramkarze obydwóch drużyn skutecznie uniemożliwiali zdobycie goli przez zawodników drużyny przeciwnej. Dla Budziszewic dwie bramki zdobył Marcin Kotynia, dla Węgrzynowic – Marcin Kowalczyk. O zajęciu miejsca na podium zdecydowały rzuty karne. Przepiękny gol w wykonaniu Konrada Dobrowolskiego zapewnił mieszkańcom z Budziszewic III miejsce.

Węgrzynowice

Węgrzynowice: K.Słomski, J.Rydlewski, P.Mikinka, D.Szeligowski, M.Kowalczyk, P.Woźniak, D.Owczarek, K.Skorzycki, Ł.Owczarek, D.Goździk, P.Mikinka, P.Klimek, J.Kotynia, B.Pietrzak, K. Wieczorek, D. Poboprczyk, P. Piechota

 

Wreszcie długo oczekiwany mecz o I miejsce: Mierzno kontra Rękawiec.  Od pierwszej minuty mecz zapowiadał się interesująco. Mieszkańcy z Mierzna chcieli utrzymać tytuł mistrza, z kolei reprezentacja z Rękawca nie chciała zmarnować otrzymanej szansy, chociaż ci drudzy i tak już byli wygranymi, w zeszłym roku bowiem zajęli ostatnie miejsce.  Akcje, często indywidualne, rozgrywano w szybkim tempie, wielokrotnie stwarzano  sytuacje podbramkowe. Chwilową nieuwagę  przeciwnika wykorzystał reprezentant Mierzna - Łukasz Malczewski.  Król strzelców Turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Budziszewice zaprowadził swoją drużynę na sam szczyt. Mierzno ponownie obroniło tytuł mistrza.

Mierzno

Mierzno:Janowski, M.Woźniak, K.Kotynia, B.Stańdo, M.Kowalski, Ł.Malczewski, D.Melon, J.Niżnikowski, D.Pasik, M.Reszka, D.Kowalczyk, Ł.Deredas, J.Staroń, M.Mucha, J.Woźniak, T.Staroń

kibice

Wójt Gminy Marian Holak wręczając drużynom puchary podziękował wszystkim zawodnikom za udział i walkę fair play. 
Nie wynik jest bowiem najistotniejszy. Nadrzędnym celem turnieju było zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz wyrabianie nawyków stałej dbałości o utrzymanie poziomu sprawności fizycznej mieszkańców. M.P.


Mierzno - puchar


Mały piłkarz


Za pomoc w zorganizowaniu turnieju piłki nożnej Prezes Klubu Sportowego Zjednoczeni Budziszewice Roman Pakuła składa podziękowania  Wójtowi Gminy Budziszewice Marianowi Holakowi, Janowi Reszce, Jarkowi Olszówce, Konradowi Perce i Grześkowi Niżnikowskiemu.