n w    w w w w

Zbiornik wodny w Węgrzynowicach PDF Drukuj Email
Zamieszczony przez Katarzyna Kik   
czwartek, 23 kwietnia 2015 12:41

Zbiornik wodny w Węgrzynowicach

 

satw Węgrzynowice

Do niedawna, tylko mieszkańcy Węgrzynowic wiedzieli, co kryje w sobie skraj gruntów przy zjeździe z drogi powiatowej na gminną, prowadzącą do świetlicy wiejskiej w Węgrzynowicach. Gruntów stanowiących wspólnotę wsi. Dla przejeżdżających tymi drogami, w tym mieszkańców naszej gminy, zauważalny był jedynie nieużytek z małym stawem. Żadna atrakcja, jeśli nie powiedzieć, że brzydka wizytówka dla estetycznej wsi (wiele nowych, ładnych budynków i obejść wokół nich) z wyremontowaną świetlicą wiejską i urządzonym tam boiskiem sportowym oraz placem zabaw.

 

staw Węgrzynowice2We wrześniu 2014r. rozpoczęto zagospodarowywanie tego miejsca, zakończono w styczniu 2015r. Wykonawcą zadania była firma EDEN Projektowanie Urządzanie terenów Zielonych z Piotrkowa Trybunalskiego, natomiast projekt zagospodarowania autorstwa p. Małgorzaty Mileckiej Pracownia Architektury Krajobrazu „EKO-STYL” z Tomaszowa Mazowieckiego. Całe to przedsięwzięcie zrealizowano przy dofinansowaniu ze środków unijnych, działanie 313,322,323 Odnowa i rozwój wsi objętego PROW na lata 2007-2013. Niewidoczne dotychczas dwa stawy, bo zagajone chaszczami, dzisiaj tworzą piękny kompleks wodny z ciągami komunikacyjnymi, altankami, ławkami, grillem
i pomostem. Urządzona przestrzeń przyciąga wzrok każdego. Zbliżają się ciepłe dni, z pewnością więc będzie przyciągać nie tylko wzrok, ale również do spędzania tam wolnego czasu. Ziomkowie Węgrzynowic ze wzruszeniem podkreślają, iż miejsce to, zwane w przeszłości „Sulejewiem” i wpisane w historię tejże wsi, po długich latach odzyskało swoje znaczenie dla Węgrzynowic. Natomiast wielu mieszkańców innych wsi naszej gminy zauważa głośno, iż nie wiedzieliśmy co mamy.

Poprawiony: czwartek, 23 kwietnia 2015 13:15