n w    w w w w

Dożynki 2017           

zdjęcie nr 4W niedzielę 27 sierpnia w gminie Budziszewice odbyły się coroczne dożynki, podczas których rolnicy dziękowali za tegoroczne plony. Święto plonów rozpoczęło się Mszą Świętą  o godz. 11.00 w naszym parafialnym kościele. Po mszy korowód dożynkowy na czele z gminną orkiestrą przeszedł na plac przy Urzędzie Gminy. Ze sceny Wójt Marian Holak powitał wszystkich rolników, mieszkańców gminy, radnych, sołtysów, grupy z wieńcami i podziękował za włączenie się we wspólne świętowanie.

 

zdjęcie nr 1 2Starostowie dożynek Małgorzata Kotynia i Piotr Goździk wręczyli Wójtowi oraz Przewodniczącemu Rady Gminy chleb i miód pochodzący z tegorocznych zbiorów.

Można powiedzieć, że mieszkańcy stanęli na wysokości zadania i wspaniale przygotowali stoły ze wszystkich praktycznie sołectw. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się bezpłatne zjeżdżalnie,  które odwiedziły nie tylko dzieci.

zdjęcie nr 2

Gwiazdą programu był występ zespołu TOP ONE, który ściągnął do Budziszewic tłumy ludzi. Bardzo ładnie zaprezentowała się również Formacja Rewiowa ,,Step by step” z Tarnowskiej Woli.

Wyjątkowo, jak na ten rok dopisała nam również pogoda, piękne słońce, które pozwoliło bawić się na okazałym placu przy Urzędzie Gminy, który może być powodem do dumy.

To wszystko sprawiło, że zarówno pod względem frekwencji jak i pogody były to najlepsze dożynki w ostatnich latach.

zdjęcie nr 3

Gmina Budziszewice dziękuje sponsorom dożynek Firmie Euroglas Polska oraz Bankowi Spółdzielczemu w Tomaszowie Mazowieckim za finansowe wsparcie oraz Komendzie Policji w Tomaszowie Mazowieckim i Ochotniczej Straży Pożarnej z Budziszewic za pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku podczas imprezy.


zdjęcie nr 5zdjęcie nr 7zdjęcie nr 6