n w    w w w w

 Wernisaż wystawy prac malarskich Pani Maryli Jochan

 jochan maryla
28 listopada 2018 roku w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Budziszewicach odbył się wernisaż wystawy prac malarskich Pani Maryli Jochan. Pani Maryla jest mieszkanką naszej Gminy i niewątpliwie posiada duży talent. Jej pasją jest malarstwo. Najbardziej lubi malować kwiaty i pejzaże, co potwierdzają wystawione prace. Inspiracje czerpie z otaczającej Ją przyrody.
Prace zachwycają. Pełne blasku i kolorów ukazują piękno otaczającej nas rzeczywistości. Piękno, którego większość z nas na co dzień nie dostrzega.
Pani Maryla Jochan swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła cztery lata temu, kiedy to zapisała się na zajęcia z plastyki organizowane w Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe. Pomyślała wówczas, że jest to szansa na odnowienie pasji z dzieciństwa. Na zajęciach poznała różne techniki malarskie. Zaczynała od pasteli suchych, a obecnie maluje farbami olejnymi.

Mówi że malowanie pochłania Ją bez reszty, że najchętniej wcale nie odchodziłaby od sztalugi. Dodaje, że sprawia Jej to ogromną satysfakcję, w związku z czym malowała będzie dopóki starczy sił i nie zabraknie weny.
W zaczarowany świat sztuki malarskiej wprowadziła Panią Marylę Pani Janina Muskała, pod okiem której pracuje.
Pani Janina Muskała obecna była na wernisażu. Do swojej artystki skierowała wiele ciepłych słów wyrażając uznanie oraz podziw dla pasji i talentu.
Podziękowań swojej nauczycielce nie szczędziła również Pani Maryla.
Swoje gratulacje autorce prac przekazał także Wójt Marian Holak. Powiedział, że cieszy się z tego, że prace pani Maryli możemy podziwiać u nas.MW

Wystawę można oglądać do 14 grudnia 2018 roku, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 12.00 do 15.30.

Więcej pod adresem:
http://format3a.pl/wernisaz-maryli-jochan/?fbclid=IwAR1GSG_TVc03zXZr2dIuABWbgX3W6tyan7TZRffK4Qodo4WTF59ygPvhH0