n w    w w w w

Drukuj Email
Chodnik w Węgrzynowicach

zdjecie_4Do niedawna drogi powiatowe wyglądały nieciekawie. I nie chodzi tylko o stan nawierzchni, ale także o pozarastane pobocza lub ich całkowity brak, dodatkowym niebezpieczeństwem były stare drzewa i dziko rosnące krzaki. To się powoli zmienia. W połowie czerwca 2009 roku zakończono budowę chodnika w Węgrzynowicach przy drodze powiatowej Budziszewice - Jeżów. Na terenie tym odbyły się gruntowne prace polegające m.in. na usuwaniu krzaków, cięciu gałęzi i poszerzaniu pobocza.
zdjcie_3

Nowy chodnik, o długości prawie 500 m. b. i szerokości 1,5, wykonała w sposób profesjonalny Firma Kam - Czar z Koluszek. Inwestycja, której wartość wynosiła 110 000 zł, była wspólnie finansowana przez gminę Budziszewice i powiat tomaszowski. Władze terenu zabiegały o wybudowanie tego chodnika ze względu na zwiększający się z roku na rok ruch samochodowy. Wójt gminy Marian Holak podkreśla, że z uwagi na brak przedstawiciela naszej gminy w Radzie Powiatu, starania te były skuteczne głównie dzięki przychylności starosty Pana Piotra Kagankiewicza.
Dzięki przeprowadzonej inwestycji zwiększa się zdecydowanie bezpieczeństwo mieszkańców na drodze a wieś zyskała wartości estetyczne, które znacząco wpływają na jej wygląd.