n w    w w w w

Drukuj Email
Słowa niosą uśmiech :)

spotkanie_11Pod takim hasłem 12 października 2010 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Budziszewicach odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem autorem książek dla dzieci i młodzieży. Zostało ono zorganizowane przy pomocy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim, ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W spotkaniu uczestniczyło 80 uczniów z klas IV, V, VI Szkoły Podstawowej w Budziszewicach.
 

spotkanie_3


Marcin Pałasz urodził się w Dusznikach Zdroju, mieszka i pracuje we Wrocławiu. Debiutował w roku 2004 książką „Opowieści z krainy potworów”. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród w tym dwukrotnym laureatem wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego. W dorobku literackim autora można znaleźć takie pozycje jak: „Straszyć nie jest łatwo”, „Powrót do krainy potworów”, „Heca nie z tej Ziemi”, „Wakacje w wielkim mieście”, „Ptaś i Miaugosia”, „Kosmiczna awantura”, Historia złotego promyczka”, „Licencja na zakochanie”, Bardzo Dzikie Historie”, „Wszystko zaczyna się od marzeń”, Dziwne przypadki Ferdynanda Szkodnika”. Wkrótce ukaże się najnowsza książka autora pt. „Zwłokopolscy”. Pisarstwo pana Marcina to zabawne i zwariowane historie ozdobione kolorowymi ilustracjami, które podobają się zarówno dzieciom jak i dorosłym.
spotkanie_2spotkanie_4

Spotkanie przebiegło w miłej, pogodnej i wesołej atmosferze, ponieważ nasz gość okazał się osobą, która rozumie dzieci i potrafi opowiadać ich językiem. Mówił o inspiracjach twórczych i przyszłych planach, a także o swoich przezabawnych przygodach życiowych.  W pełnych humoru i optymizmu książkach opisuje wydarzenia, które  przytrafiają  się rodzinie bądź znajomym, a także historie dzieci które piszą do autora o swoich przygodach. Opowiadając o książkach wspominał swoich rodziców oraz dziadków, którzy mieli ogromny wpływ na to jakim obecnie jest człowiekiem. Jak sam powiedział, że to niezwykłe poczucie humoru i optymizmu odziedziczył po swojej mamie.
spotkanie_6spotkanie_13

Uczestnicy spotkania ośmieleni naturalnym, przyjaznym sposobem bycia autora zadawali mu wiele pytań zarówno o jego książkach jak i o życiu osobistym. Na wszystkie chętnie i wyczerpująco odpowiadał. Udzielał dzieciom cennych rad, zachęcając by próbowali rozwijać swoje zdolności i umiejętności. Na pytanie, który przedmiot w szkole lubił najbardziej autor odpowiedział – język polski. Zachęcał do korespondencji elektronicznej, obiecując odpowiedzieć na każdego e-maila osobiście. Na pochwałę zasługują uczestnicy spotkania, którzy spontanicznie i z uśmiechem reagowali na słowa autora.
spotkanie_9spotkanie_12

Na zakończenie spotkanie autor chętnie składał dedykacje na zakupionych książkach oraz autografy w dzienniczkach i zeszytach. Dzieci  podziękowały za pełne humoru spotkanie, zapraszając gościa ponownie do Budziszewic.
spotkanie_7spotkanie_8

Szczegółowych informacji o autorze można poszukiwać na Jego stronie internetowej www.marcinpalasz.pl