n w    w w w w

Email

Dzień Matki w Bibliotece

dzieci 2Dzień Matki  to szczególny i najpiękniejszy dzień w roku, któremu towarzyszy magiczna atmosfera. W tym dniu wszystkie Mamy obchodzą swoje święto, a dzieci mogą okazać im swoją miłość i szacunek. Dzień ten ustanowiony został po to, aby chociaż raz w roku ludzie zdali sobie sprawę a matki odczuły, jak ważna jest ich rola w społeczeństwie.

Z tej okazji uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej we wtorek 28 maja 2013 r. zorganizowali w bibliotece uroczystość dla swoich Mam. Po przywitaniu gości dzieci wystąpiły z montażem słowno-muzycznym. Pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na gitarze, przygotowały specjalne życzenia, a także wręczyły Mamom kwiaty. Miłym akcentem był taniec „Trzmieli” w wykonaniu grupy dziewczynek. Nie zabrakło łez i wzruszeń, słysząc tak piękne słowa, które wyrażały miłość i podziękowanie za trud wychowania. Dzieci zadbały aby uroczystość  przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze. Własnoręcznie przygotowały dekorację, odpowiednią oprawę muzyczną oraz poczęstunek. Nad całością imprezy czuwała wychowawczyni Anna Stemplewska, a gospodarzem spotkania była Joanna Wojtkiewicz.


dzieci 1dzieci 3

dzieci 5 dzieci 6

Dzień Matki w bibliotece to dobry przykład na to, że nie jest to tylko miejsce, gdzie przechowuje się i wypożycza książki, lecz także miejsce spotkań, swoisty ośrodek kultury lokalnej, gdzie kultywowane są tradycje i zwyczaje, stanowiące o naszej tożsamości narodowej i kulturalnej.

dzieci 8dzieci 4