n w    w w w w

Stowarzyszenie Kobiet Kreatywnych SZYK

Stowarzyszenie Kobiet Kreatywnych pod nazwą SZYK reaktywowane po 18 latach z Koła Gospodyń Wiejskich w Budziszewicach. W grudniu 2007 roku kobiety zorganizowały I WIGILIĘ, która to zjednoczyła dużą część gospodyń wiejskich. I tak krok za krokiem gospodynie poczęły organizować wspólne imprezy.

Ostatki Ostatki


Koniec karnawału , nadeszły OSTATKI poszli przebierańcy od chatki do chatki, śpiewem i humorem rodziny witały i wszystkim dużo szczęścia przepowiadały. Następna impreza dzień szczególnie miły Dzień Kobiet w strażnicy – wszyscy się bawili.

 

SobótkaSobótkowe Święto ( wianki , białe stroje i nasze dziewczyny Rusałkami zwane ) a Noc Świętojańska to spotkanie miłe przy blasku ogniska były miłe chwile.

 

Sobótka

 

 

 

Następną imprezą był Piknik Rodzinny. Przybyli tu ludzie nawet spoza gminy.

 

 

 Panie KREATYWNE dobrze się spisały, wiele smakołyków na stoły podały. Były też obecne w Lubocheńskiej Gminie- ubijały masło nasze gospodynie.

Grillowanie w KoluszkachPiknik

Kolejnym konkursem było grilowanie a więc do Koluszek pojechały Panie. Że byłyśmy pierwsze wszystkim było miło, rejsem promem do Szwecji to się zakończyło. Dożynkowe Święto w Gminie wielka feta i tu nasze Panie miały swe zadanie uśmiechem witały, jadłem częstowały i sympatię gości tym sobie zyskały.

Hubertusem Spalskim też się pochwalimy byłyśmy tam z kuchnią naszej Polskiej Gminy.
Hubertus

Przyszedł czas świąteczny do Sławna jedziemy i tradycyjną wigilię pięknie szykujemy. Potraw jest dwanaście smak oceńcie sami ,a i wiele życzeń Wam tu dziś składamy. a.ś.