n w    w w w w

Email

Jest taki dzień ...

wigilia_1Święta Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. To czas wyjątkowy, czas okazywania sobie wzajemnej troski i miłości. To czas spotkań w gronie najbliższych, w gronie tych, których kochamy. To również okazja do spotkania z sąsiadami, z ludźmi w otoczeniu których żyjemy.
Dlatego też Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Mierznianki postanowiło zorganizować spotkanie opłatkowe dla mieszkańców swojego sołectwa.

W pierwszej kolejności trzeba było jednak postarać się pozyskać na ten cel środki finansowe, własny budżet nie przewidywał bowiem takiego wydatku. Ale udało się. Dzięki przystąpieniu do konkursu na wsparcie realizacji działań promujących rodzinę i więzy międzypokoleniowe realizowane poprzez organizowanie spotkań świątecznych ogłoszonego przez Zarząd Województwa Łódzkiego Stowarzyszenie otrzymało 3 tysiące złotych.
W dniu 20 grudnia 2009r. odbyło się więc w Domu Ludowym w Mierznie Wielopokoleniowe spotkanie opłatkowe, spotkanie które adresowane było do wszystkich mieszkańców sołectwa Mierzno. I trzeba przyznać, że przybyli na nie licznie.

wigilia_2wigilia_3

W uroczystości uczestniczyli ponadto: Marian Holak- Wójt Gminy, Danuta Winkiel - Zastępca Prezesa PBS w Tomaszowie Mazowieckim, Dyrektor O/Budziszewice, Krystyna Fuerst - Koordynator Regionalny Programu Integracji Społecznej, pracownicy Urzędu Gminy oraz Radni. Nie zabrakło również Księdza Proboszcza Stanisława Kołodziejskiego.
Gości powitała Grażyna Woźniak - Wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia. W dalszej części głos zabrali również Wójt Gminy i Krystyna Fuerst.
W świąteczny nastrój swoim słowem pasterskim wprowadził zabranych Ksiądz Proboszcz.

wigilia_5wigilia_4

Przy blasku choinki łamano się opłatkiem i składano sobie świąteczne życzenia.

Na stołach przykrytych białymi obrusami stanęły tradycyjne wigilijne potrawy, przygotowywane samodzielnie przez Panie ze Stowarzyszenia. Nie zapomniano o pozostawieniu wolnego miejsca, które skłaniało do zadumy, zamyślenia, do wspomnień - również i o tych, których nie ma wśród nas...

wigilia_6wigilia_7

W ciepłej rodzinnej atmosferze wspólnie śpiewano kolędy, a najmłodsi z niecierpliwością czekali na Świętego Mikołaja, który ku ich uciesze wreszcie przybył. Ubrany w długi czerwony płaszcz przydźwigał na plecach ogromny wór z prezentami...

wigilia_8zdjcie_9

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, to:

„... taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy, ... dzień, w którym gasną wszelkie spory..."
Pamiętajmy jednak, że nie tylko Święta Bożego Narodzenia to czas do okazywania sobie zwykłej ludzkiej życzliwości.
m.w.