n w    w w w w

Email

Wizyta studyjna w naszej gminie

2010_Wizyta_studyjna_5W dniu 8 lipca 2010 roku do naszej Gminy przybyły Panie z Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Żarnów – była to  Wizyta Studyjna. Powitałyśmy je w obiekcie Gminnej Biblioteki Publicznej w Budziszewicach. Osiągnięcia jak i plany na przyszłość naszej Gminy przedstawił  Wójt  Pan Marian Holak.  Sposób działania i „małe” sukcesy naszego stowarzyszenia pokazałyśmy  gościom oprowadzając ich po naszej miejscowości.
Pierwszym obiektem był Kościół  - Ks. Proboszcz Stanisław Kołodziejski opowiedział Paniom o czasie budowy obiektu sakralnego jak i o wystroju kościoła. Na zakończenie wysłuchałyśmy dziesięciu pieśni kościelnych w wykonaniu  młodych chórzystów .
Podczas obiadu nasi goście żywo dyskutowali o tym co już zobaczyli.
Po południu spotkałyśmy się w  Świetlicy Wiejskiej gdzie opowiadałyśmy o sposobach korzystania z funduszy unijnych, organizacji spotkań kameralnych, pikników jak i innych imprez  kulturalnych. Pod wieczór odwieźliśmy tradycyjnymi wiejskimi środkami przewozowymi do sąsiedniej miejscowości na spotkanie z mieszkankami Mierzna.

Dołączone fotografie przedstawiają przebieg wizyty. A.Ś.

 2010_Wizyta_studyjna_1

2010_Wizyta_studyjna_2

2010_Wizyta_studyjna_3

2010_Wizyta_studyjna_4

2010_Wizyta_studyjna_6

2010_Wizyta_studyjna_7

2010_Wizyta_studyjna_8

2010_Wizyta_studyjna_9