n w    w w w w

Drukuj Email

Zajęcia plastyczne w Świetlicy Wiejskiej w Węgrzynowicach

zajecia_plastycznezajecia_plastyczne_3

Z dotacji uzyskanej z Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich w wysokości 101.513,20 zł, gmina Budziszewice przeznaczyła 11.838,00 zł na program ,,Organizowanie różnorodnych form spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży w Świetlicy Wiejskiej w Węgrzynowicach". Celem programu jest zapewnienie możliwości aktywnego spędzania czasu oraz stworzenie warunków do wszechstronnego rozwoju.


Panie z Kolektywu Kobiet Przedsiębiorczych z Węgrzynowic odpowiadając na zaproszenie do składania ofert ogłoszone przez Wójta Gminy Mariana Holaka przedstawiły ciekawą propozycję działań, którymi chcą zainteresować najmłodszych mieszkańców.
W marcu rozpoczęły się pierwsze zajęcia plastyczne, które prowadzi nauczycielka Zespołu Szkół w Budziszewicach Pani Maria Lewandowska.

Na zajęciach dzieci wykonywały:
1. koszyczki,, łabędzie" -praca polegała na wycinaniu według szablonu postaci łabędzia, następnie sklejeniu i udekorowaniu według własnego pomysłu,
2. kartki świąteczne- z wykorzystaniem elementów pasmanteryjnych,
3. kurczęta wielkanocne z makulatury - formowanie przestrzenne,
4. pisanki - praca polegała na ozdabianiu styropianowych jaj materiałami pasmanteryjnymi według własnego pomysłu.

zajecia_plastyczne_2zajecia_plastyczne_6

Zajęcia plastyczne będą trwały do czerwca b.r. W miesiącu kwietniu uczestnicy poznają techniki formowania kwiatów ( narcyze, żonkile) oraz sztukę składania papieru -origami, w maju - sposoby tworzenia rzeźb z folii aluminiowej oraz malowanie pastelami olejnymi i suchymi, w czerwcu - wykonywanie koszyczków z,,wikliny papierowej", kartki okolicznościowe, oraz sztuka formowania przestrzennego (kaczuszki na stawie, owieczki, baranki).
Oprócz zajęć plastycznych w kwietniu przeprowadzona zostanie pogadanka na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Od maja rozpoczną się zajęcia sportowe, na których instruktor poprowadzi gry i zabawy z użyciem piłki nożnej, rozpoczną się również treningi piłkarskie, uczestnicy poznają techniki uderzeń, przyjęcia, prowadzenia piłki, techniki bramkarza oraz systemy gry.
Od lipca rozpoczną się zajęcia taneczne. W sierpniu zorganizowana zostanie jednodniowa wycieczka.

wystawawystawa_1