n w    w w w w

,,Przeżyłam z Tobą tyle lat …”

zg 2013 110 listopada 2013 r. w naszej gminie miała miejsce szczególna uroczystość, w której uczestniczyli wyjątkowi Jubilaci; pary małżeńskie, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Jubilatom towarzyszyła najbliższa rodzina. I chociaż zmienny los bywa ciężką próbą dla niejednego związku, to wytrwałość w złożonym ślubowaniu dowodzi, że napotkane trudności jedynie wzmacniają małżeńskie związki.

 

W zaszczytnym gronie tegorocznych Jubilatów znaleźli się:      
                           

1. Krystyna i Stanisław Kotynia z Adamowa,
2. Janina i Stanisław Niewiadomscy z Antolina,
3. Jadwiga i Henryk Staroń z Zalesia,
4. Daniela i Franciszek Szczepańscy z Rękawca,
5. Jadwiga i Józef Trzonek z Węgrzynowic – Modrzewie,
6. Karolina i Stanisław Woźniak z Józefowa Starego.

Uroczystego wręczenia medali dokonał Wójt Marian Holak pełniący jednocześnie funkcję Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Budziszewicach. Wójtowi towarzyszyli Przewodniczący Rady Gminy Piotr Jagiełło, Sekretarz Gminy Alina Jarecka oraz pracownik realizujący zadania z zakresu rejestracji stanu cywilnego Małgorzata Piwońska. Ponadto Jubilaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, kwiaty i słodycze.

zg 2013 2zg 2013 10

zg 2013 4

zg 2013 5

 

Niestety, w bieżącym roku nie wszystkie pary wzięły udział w tej uroczystości. Stan zdrowia bądź inne okoliczności spowodowały, że w imieniu Jubilatów odznaczenia odebrali najbliżsi członkowie rodziny.


zg 2013 3

Po części oficjalnej wszyscy goście zaproszeni zostali na symboliczną lampkę szampana oraz słodki poczęstunek. Zapytaliśmy wówczas jubilatów, o ,,złotą receptę” na taką wytrwałość w małżeństwie.  Dowiedzieliśmy się, że nie ma złotego środka. Ważny jest szacunek względem siebie oraz wspólna odpowiedzialność za założoną rodzinę.M.P.


zg 2013 8

zg 2013 7


Wspólne pamiątkowe zdjęcie.

zg 2013 6